close
Klimatycznie przedświąteczny koncert oraz program NCK na grudzień 2015

Klimatycznie przedświąteczny koncert oraz program NCK na grudzień 2015

40 po krakowskuJeżeli przy śniadaniu zdarzało się wam nucić „Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę”, a pod wieczór „Sambę Sikoreczkę” to całkiem niespodziewanie i przedświątecznie  nadarza się okazja wysłuchania  tych klimatycznych przebojów w oryginale. Na scenie NCK pojawią się: Jerzy Filar, Nasza Basia Kochana i Jacek Cygan. Popłynie z niej muzyka z najpiękniejszej Krainy Łagodności, opleciona poezją z odrobiną humoru. Klimat gwarantowany 🙂 

Zapraszamy.

12 grudnia (sobota), godz.18.00, scena NCK 

40-stka po krakowsku –  Jerzy Filar i Przyjaciele Naszej Basi Kochanej

Jerzy Filar – muzyk, kompozytor spod znaku „Krainy Łagodności” i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana. Swoje płyty nagrywa z czołówką polskich muzyków jazzowych, m. in. z Januszem Skowronem, Zbigniewem Jaremko, Krzysztofem Ścierańskim, Krzysztofem Herdzinem, Robertem Lutym, Krzesimirem Dębskim, Jerzym Główczewskim. Posługując się gitarą, harmonijką ustną i swoim specyficznym, nieco chrapliwym głosem, potrafi wydobyć niezwykłą głębię z śpiewanych tekstów. Osobowość sceniczna, duże poczucie humoru, niezwykła wokalistyka – to cechy sukcesu jego koncertów. Wywodząc się z nurtu piosenki autorskiej ceni sobie bezpośredni kontakt z publicznością, spontaniczne i wspólne śpiewanie.

Gospodarz wieczoru Jacek Cygan.

bilety: 40/30zł

Informacje i zamówienia:

Biuro Organizacji Widowni – tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

Kasa – tel. 12 644 02 66 wew. 56

 

Nowohuckie Centrum Kultury – grudzień 2015

7 grudnia (poniedziałek), godz. 1800, sala kameralna

Klub Przyjaciół Psychologii

Bliskość w sam raz

Spotkanie z psychologiem i psychoterapeutą Magdaleną Sękowską.

wstęp wolny

informacje: telefon: 12 644 02 66 wew. 35

8 grudnia (wtorek), godz. 1600, sala 006 

Nowohucki Uniwersytet Dzieci: „Kolorowa chemia, czyli jak rośliny pobierają wodę”

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Wydział Przyrodniczy Nowohuckiego Uniwersytetu Dzieci zaprasza na zajęcia „Kolorowa chemia, czyli jak rośliny pobierają wodę”. Podczas zajęć będziemy szukać odpowiedzi na pytania: Jak ważną rolę odkrywają rośliny w naszym życiu? Jak zabarwić kwiat? Co to jest fotosynteza? Czy nasionom do kiełkowania potrzebna jest woda?

Nowohucki Uniwersytet Dzieci jest wyprawa w niesamowity świat nauki z wykładowcami krakowskich uczelni wyższych w roli przewodników. Podczas kolejnych wykładów, nasi „studenci” poznają zagadki fizyki, chemii, biologii, geologii i astronomii – podane w atrakcyjnej formie, dostosowanej do dziecięcej percepcji. Zajęcia prowadzone są metodami opartymi na doświadczeniach, stymulujących samodzielne wyciąganie wniosków z zaobserwowanych reakcji, przy jednoczesnym założeniu, że najlepsza metoda nauki jest zabawa!

Jednorazowa wejściówka: 25 zł

Informacje i zapisy: Nowohucki Uniwersytet Dzieci, tel. 12 644 02 66 wew. 37

8 grudnia (wtorek), godz. 1800, scena NCK

Salon Literacko Muzyczny 75 – Wieczór siedemdziesiąty piąty

Stolik Literacki

„Wigilią pachnie cały dom”

wieczór autorski Krzysztofa Torbusa

Stolik Muzyczny

„Wylęgarnia snów”

recital Basi Gąsienicy-Giewont

 

Andrzej Krzysztof Torbus poeta, prozaik, krytyk literacki.

Studiował filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współzałożyciel legendarnej Grupy Poetyckiej „Tylicz”. Oprócz wierszy pisze książki dla dzieci, prozę, teksty piosenek (m.in. wielokrotny laureat Ogólnopolskiej Studenckiej Giełdy Piosenki Turystycznej oraz Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu). Autor kilkunastu książek, w tym sześciu tomików wierszy.

Basia Gąsienica-Gewont – ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Artystyczną w Zakopanem oraz X Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Uczy się na wydziale wokalnym w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie. Rozmiłowana w poezji śpiewanej, zaczynała od muzyki góralskiej. Współpracowała z takimi artystami, jak Adam Sztaba, Mietek Jurecki, Grzegorz Turnau, Andrzej Zarycki. Jest laureatką Ogólnopolskich Festiwali – Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej w Rybniku. Gościnnie wzięła udział w nagraniu najnowszej płyty Grzegorza Turnaua „Fabryka klamek”.

wstęp wolny

10 grudnia (czwartek), godz. 1800, sala kameralna

Religia – Filozofia – Kultura. 

Karol Wojtyła jako filozof

Osoba i czyn. Miłość i odpowiedzialność.

Wykład dr nauk humanistycznych Elżbiety Wawro.

wstęp wolny

13 grudnia (niedziela) g.11.00, Scena NCK

Narodowy Lwowski Teatr Opery i Baletu

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW – balet w 2 aktach

Libretto Igor Chramow na podstawie baśni braci Grimm

Pewnego razu, podczas srogiej zimy, kiedy sypały się płatki śniegu jak pierze z rozprutej pierzyny, siedziała królowa przy oknie o ramach z czarnego hebanu i szyła. Tak szyjąc i patrząc na śnieg ukłuła się w palec i trzy krople krwi upadły w śnieg. A ponieważ czerwona krew cudnie wyglądała na białym śniegu, królowa pomyślała sobie: „Chciałabym mieć dziecko białe jak śnieg, rumiane jak krew i o włosach czarnych jak heban”.  Wkrótce potem królowa powiła dziewczynkę białą jak śnieg, rumianą jak krew i o włosach czarnych jak heban. Nazwano ją Śnieżką.

Spektakl w wykonaniu Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek, w baletowym wykonaniu. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji.

bilety: 120zł/90zł

13 grudnia (niedziela), godz. 1600, sala kameralna

SPOTKANIE Z PIOSENKĄ

Prowadzenie: Wojciech Dąbrowski

Cykliczna impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione piosenki XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty piosenek do wspólnego śpiewania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym.

wstęp wolny

13 grudnia  (niedziela), godz. 1800, sala 209

„4:48 Psychosis” – spektakl w wykonaniu Teatru Ab Intra wg Sarah Kane

„Dostrzeż mnie, dotknij mnie, zobacz mnie.”

Pragnienie życia i śmierci nieustannie przenika przez słowa ostatniego dramatu Sarah Kane. Dramatu będącego zapisem choroby duszy. „Dziecko negacji” ze swojego prywatnego koszmaru tworzy dzieło literackie, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Dla jednych jest ono intelektualno-emocjonalnym bełkotem megalomanki, dla innych prawdą w najczystszej postaci.

Opowieść „o rozumie uwięzionym w obcych zwłokach” w wykonaniu aktorek Teatru Ab Intra dotyka najbardziej skrywanych mechanizmów myślenia i rozpaczliwej próby odnalezienia równowagi w skrajnie niestabilnej rzeczywistości. To próba zmierzenia się z ludzką naturą, a nie z chorobą. To „organiczna potrzeba” postawienia akcentów przy problemach i wartościach bagatelizowanych w XXI wieku.

Ten pozornie kobiecy świat, przepełniony wisielczym żartem, nadzorowany przez „psychiatryczny głos rozsądku” przeznaczony jest dla wszystkich poszukujących intensywnych, skłaniających do refleksji, ale nie zawsze przyjemnych doznań.

„Pamiętaj o światłości i wierz w światłość.”

Spektakl przeznaczony dla widzów, którzy ukończyli 14 rok życia.

Prosimy o punktualność!

bilet: 15 zł

13 grudnia (niedziela) g.10.00, sala 206 i 211

Gwiazdkowy Turniej Jiu-Jitsu

Zawody umożliwiające adeptom  sztuk walk wschodnich sprawdzić swoje umiejętności walki w rywalizacji sportowej.  Szkoła walk wschodnich „Seiken” zaprosiła na turniej klub ” Combat Jiu-Jitsu” oraz  klub „Banzai”. Młodzi adepci będą  walczyć o trofea w kilkunastu kategoriach wagowych i wiekowych.

wstęp wolny

13 grudnia (niedziela) g.18.00, Scena NCK

Narodowy Lwowski Teatr Opery i Baletu

Jezioro łabędzie – balet w 3 aktach

„Jezioro łabędzie” to z pewnością fenomen w historii baletu. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność. To również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. To opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu i potędze miłości. Akcja tego najbardziej niezwykłego baletu  – w wykonaniu uznanego na całym świecie Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu – jest nasycona subtelnym liryzmem i poetycką fantastyką. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granice życia i śmierci wciąż wzruszają widzów na całym świecie.

bilety: 120zł/90zł

15 grudnia (wtorek), godz. 1800, sala kameralna

Kino – migotliwe koło życia

Akademia Filmowa

„Bóg tkwi w szczegółach, diabeł jest wszędzie”. Kino i religia – tematy, poetyki, kontrowersje.

(Dekalog, Ostatnie kuszenie Chrystusa, Przełamując fale, Pasja, Antychryst, Egzorcysta)

Prowadzenie:

filmoznawca Andrzej A. Wajda

wstęp wolny

informacje: tel. 12 644 02 66 wew. 35

15 grudnia (wtorek), godz. 1600, sala 006

Nowohucki Uniwersytet Dzieci: „Mały Odkrywca II – lampa z bąbelkami”

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Wydział Przyrodniczy Nowohuckiego Uniwersytetu Dzieci zaprasza na zajęcia „Mały Odkrywca II – lampa z bąbelkami”. Podczas zajęć będziemy szukać odpowiedzi na pytania: Jak zrobić lampę domowymi sposobami? Czy olej jest cięższy od wody?

Nowohucki Uniwersytet Dzieci jest wyprawa w niesamowity świat nauki z wykładowcami krakowskich uczelni wyższych w roli przewodników. Podczas kolejnych wykładów, nasi „studenci” poznają zagadki fizyki, chemii, biologii, geologii i astronomii – podane w atrakcyjnej formie, dostosowanej do dziecięcej percepcji. Zajęcia prowadzone są metodami opartymi na doświadczeniach, stymulujących samodzielne wyciąganie wniosków z zaobserwowanych reakcji, przy jednoczesnym założeniu, że najlepsza metoda nauki jest zabawa!

Jednorazowa wejściówka: 25 zł

Informacje i zapisy: Nowohucki Uniwersytet Dzieci, tel. 12 644 02 66 wew. 37

www.nowohuckiuniwersytetdzieci.pl

31 grudnia (czwartek), g. 20.00

Sylwester w Nowohuckim Centrum  Kultury

Nie da się ukryć – powoli rok 2015 ma się ku końcowi… Tak więc najwyższa pora, aby zaplanować sylwestrową noc!

Jak co roku zachęcamy Państwa, aby tę wyjątkową noc w roku spędzili Państwo z nami, w Nowohuckim Centrum Kultury. Na tę okazję przygotowaliśmy dla Państwa szampańską zabawę w oprawie muzycznej Zespołu Czakram, okraszoną wykwintnym menu serwowanym przez Jurek-Catering. W programie ponadto – jak zawsze – moc atrakcji: konkursy, zabawy i nagrody (m.in. w postaci biżuterii oraz bonów konsumpcyjnych znanej sieci handlowej)!

A wszystko po to, by w doskonałych humorach powitać Nowy Rok!

Informacje i zamówienia:

Biuro Organizacji Widowni NCK, tel. 12 644 02 66 wew. 55

e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl, Kasa – tel. 12 644 02 66 wew. 56

więcej na: nck.krakow.pl

Premiery w ARSie

Odpoczynek przy stole podczas wędrówki zza światów – „Stół z powyłamywanymi nogami”

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. dowiedz się więcej

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij