close
Propozycje nowości książkowych na Dzień Dziecka od Edipresse Książki

Propozycje nowości książkowych na Dzień Dziecka od Edipresse Książki

Dzień Dziecka to świetna okazja, by obdarować dziecko prezentem. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nowościami wydawniczymi Edipresse Książki.

  • „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata”, Marcin Kozioł – jako szesnastolatek zdobył stypendium i wyjechał do szkockiej szkoły Gordonstoun, która jest pierwowzorem Hogwartu, uczelni Harry’ego Pottera. Tam dał się zaczarować i zapałał miłością do podróżowania. Niedawno jego debiutancka powieść dla dzieci trafiła na nową listę lektur dla uczniów klas 4-6. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata” to druga część podróżniczo-edukacyjnej serii Marcina Kozioła w sam raz dla dzieci oraz dla całej rodziny. Tym razem ulubieniec najmłodszych ląduje w Nepalu, gdzie czeka na niego kolejna dawka niesamowitych przygód. W maju 2017 pierwsza część serii „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka” zdobył „Nagrodę Magellana 2016” – nagrodę główną w kategorii „Najlepszy przewodnik dla dzieci 2016”.
  • „Myszka w paski i pierwsza pomoc”– w książeczce dzieci znajdą odpowiedzi na szereg pytań dotyczących problemów ze zdrowiem. Każdy z nich opisany jest poprzez życiową historyjkę, która przydarzyła się któremuś z bohaterów książki. Omawiane problemy to m. in.: krwotok z nosa po uderzeniu piłką, zakrztuszenie, drzazga w palcu, guz czy ból zęba, czyli wszystko co może przydarzyć się dziecku i z czym w pierwszym odruchu powinno umieć sobie poradzić samemu zanim otrzyma fachową pomoc. Opowiastkom towarzyszy podsumowanie tego, co dokładnie dzieci mają robić w razie danego problemu.
  • „Dzielny Lew Eryk i strachy na lachy”– jest to opowieść o lwie, który pokonał wszystkie swoje lęki, dzięki pomocy mamy i taty oraz ich sprytowi. Szereg historyjek opisuje „małe” strachy takie jak: mycie głowy, wizyta u lekarza, wyjście do przedszkola, ciemność, burzę, czy niespodziewaną wizytę pająka w mieszkaniu. Język każdej z mini-opowieści zamienia dziecięcy problem w przygodę, dzięki temu  łatwo go pokonać, bo tak naprawdę nie jest tak straszny jak wydawało się na początku.
  • ”Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych” – w książce znajdziemy tematy związane z ochroną środowiska jakie mogą napotkać dzieci, zilustrowane historyjkami edukacyjnym m.in. jak oszczędzać w mądry sposób wodę, wprowadzić  skuteczny recykling śmieci do naszej codzienności, co zrobić z niepotrzebnym papierem, aby dać mu drugie życie, albo troszczyć się o żyjące w ziemi stworzenia, które dają witalność i piękno  naszym roślinom. Ważne też jest odpowiednie dbanie o jakość powietrza, by służyło ludziom zamiast ich truć. Poprzez  historyjki dzieci poznają przyczynę problemu i dostają rozwiązanie, jak postępować aby zapobiegać mu w przyszłości.
  • „Alfabet aktywnie TVP ABC” książeczka pełna jest zadań rozwijących dziecięcy zmysł obserwacji, dokładność oraz nietuzinkowość w praktycznym działaniu. Użytkownik z łatwością odnajdzie m.in. egzotyczne zwierzątka do malowania, rytmiczne wierszyki, łamigłówki do rozwiązania czy szlaczki do ćwiczenia zdolności manualnych. Zadania doskonale wyciszają, relaksują oraz tworzą pole do popisu dla wyobraźni. To czysta przyjemność dla dziecka, które spędza czas samemu lub bawi się z rodzicami. Nowa kolorowanka powstała w ślad za pierwszą częścią „Alfabet kolorowanka” i skierowana jest do dzieci, które stawiają pierwsze kroki w nauce alfabetu, oraz tych, które pragną doskonalić nabytą już umiejętność pisania.

Szczegółowe informacje o książkach dostępne poniżej.


data premiery: 24 maja 2017r.

Wombat Maksymilian powraca! Tym razem ulubieniec najmłodszych ląduje w Nepalu, gdzie czeka na niego kolejna dawka niesamowitych przygód. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata” to druga część podróżniczo-edukacyjnej serii Marcina Kozioła w sam raz dla dzieci oraz dla całej rodziny (Edipresse Książki, premiera 24 maja).

Maksymilian, a dla przyjaciół Maks, zawsze robi wszystko na maksa. Czasami wpada przez to w tarapaty, czasami przeżywa niezwykłe przygody, a czasami… ktoś powierza mu misję na końcu świata, a właściwie na jego dachu. Wyjątkowo ciekawska natura zaprowadziła wombata najpierw do Bhutanu – o czym opowiedział w książce „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”. Tamtejsi mnisi nakłonili Maksa, by wyruszył do Nepalu i ostrzegł zwierzęta. Ale przed czym? Tego czytelnicy dowiedzą się z drugiego tomu pt. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata” autorstwa Marcina Kozioła. Książki stanowią całość, ale można je czytać w dowolnej kolejności!

W Nepalu na bohatera czeka mnóstwo przygód. Wombat spotyka kozę Bellę, pana i panią Dudków, „ziejącego psa” oraz bossa miejskiej dżungli, fruwa na paralotni, zwiedza zabytki w Bhakapturze i świątynie w Katmandu. Zdobywa także wzgórze Sarangkot, z której roztacza się niesamowity widok na masyw Dhaulagiri i Annapurny. Można tutaj poczuć się jak na dachu świata, jak mówi się potocznie na Himalaje.

Wombat Maksymilian do wspólnej wyprawy zaprasza młodych odkrywców i podróżników, którym przybliża historię, geografię, przyrodę, kulturę i zwyczaje odległych miejsc. Książka „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata” w przystępny i ciekawy sposób przekazuje wiedzę o świecie dzięki innowacyjnemu połączeniu tekstu, barwnych zdjęć, zabawnych ilustracji oraz interaktywnych materiałów. Wystarczy zainstalować w smartfonie czy tablecie aplikację Tap2C, a następnie zeskanować pozostawiony przez Maksa odcisk łapki na stronie, żeby odkrywać niespodzianki. Specjalne materiały dostępne są także na stronie internetowej www.WombatMaksymilian.pl, po wpisaniu tajnego kodu podanego w książce. Na ciekawskich czekają  filmy, mapy, dźwięki czy interaktywne zdjęcia pozwalające rozglądać się na 360 stopni. To wszystko sprawi, że młodzi czytelnicy mogą samodzielnie, lub wraz z rodzicami, odkrywać miejsca, do których być może nie dotarł nawet sam Maksymilian.


data premiery: 24 maja 2017r.

Plastikowe torebki niszczą piękno parku, lekarz nie jest wrogiem dziecka, a koleżance, która upadła podczas zabawy można łatwo pomóc. Takie problemy wyjaśnia i rozwiązuje seria książek wydanych na podstawie bajek popularnego kanału dla dzieci MiniMini+.

„Myszka w paski i pierwsza pomoc”, „Dzielny Lew Eryk i strachy na lachy” oraz ”Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych” to książki, które powstały z myślą o rzetelnej edukacji w tak ważnych sprawach jak: ochrona środowiska, walka z dziecięcymi lękami czy udzielanie pierwszej pomocy. (Edipresse Książki, 24 maja)

Małe wypadki, niespodziewane urazy oraz choroby są częścią naszego życia. Dorośli doskonale o tym wiedzą, lecz trzeba przygotować na nie również dzieci. Najłatwiej to zrobić poprzez mądrze przygotowane materiały edukacyjne. Dzieci – podobnie jak dorośli – też mają swoje strachy i lęki. Dorosłym mogą one wydawać się śmieszne, ale maluchom potrafią odbierać radość dzieciństwa.
W takiej sytuacji rodzicowi z pomocą przyjdzie główny bohater książeczki edukacyjnej „Dzielny Lew Eryk i strachy na lachy”. Jest to opowieść o lwie, który pokonał wszystkie swoje lęki, dzięki pomocy mamy i taty oraz ich sprytowi. Szereg historyjek opisuje „małe” strachy takie jak: mycie głowy, wizyta u lekarza, wyjście do przedszkola, ciemność, burzę, czy niespodziewaną wizytę pająka w mieszkaniu. Język każdej z mini-opowieści zamienia dziecięcy problem w przygodę, dzięki temu  łatwo go pokonać, bo tak naprawdę nie jest tak straszny jak wydawało się na początku.

Książeczka  pełna jest ciekawych dodatków. Dziecko znajdzie w niej miejsce na własny pamiętnik – świetne ćwiczenie, aby oswoić strachy; szkicownik, który maluchy mogą zapełnić własnymi ilustracjami; oraz zadania graficzno-logiczne. Dzieci bojące się burzy, mogą np. wspólnie z bohaterem książki liczyć błyskawice. Wszystkie ćwiczenia dają im możliwość zdobywania wiedzy, o tym jak funkcjonuje świat i jak sobie w nim radzić bez obaw. Książeczka przygotowana jest w pastelowych kolorach. Cześć obrazków pozostawiona jest biała, aby dziecko mogło je samodzielnie pokolorować.

W książeczce „Myszka w Paski i pierwsza pomoc” dzieci znajdą odpowiedzi na szereg pytań dotyczących problemów ze zdrowiem. Każdy z nich opisany jest poprzez życiową historyjkę, która przydarzyła się któremuś z bohaterów książki. Omawiane problemy to m. in.: krwotok z nosa po uderzeniu piłką, zakrztuszenie, drzazga w palcu, guz czy ból zęba, czyli wszystko co może przydarzyć się dziecku i z czym w pierwszym odruchu powinno umieć sobie poradzić samemu zanim otrzyma fachową pomoc. Opowiastkom towarzyszy podsumowanie tego, co dokładnie dzieci mają robić w razie danego problemu.

Książka pełna jest zadań, które pozwalają utrwalić dzieciom właściwy schemat postępowania. Mają one np. wskazać przedmioty, które mogą się przydać do zatamowania krwotoku, lub którymi zabawa może skutkować wbitą drzazgą. Jeden z modułów zawiera spis wszystkich ważnych numerów telefonów, których dzieci mogą potrzebować, aby wezwać na pomoc specjalne służby.  Podobnie jak dwie pozostałe publikacje „Myszka w Paski i pierwsza pomoc” ma  przydany dla dzieci szkicownik.

Ekologia to nie tylko problem dorosłych. Aby nasze otocznie funkcjonowało w czystości, również dzieci muszą się o nie troszczyć od najmłodszych lat. Jak jednak je nauczyć, by dbały o przyrodę, robiły to z ochotą i bez żadnego przymusu? Naprzeciw tej edukacyjnej potrzebie wychodzi Eugeniusz Łodyga, zapalony ekolog i detektyw w jednym, uczący zaprzyjaźnioną ze sobą grupę dzieci – rodzeństwo: Zosię, Tadzika i Amelkę – jak wyjść zawsze z klasą z „ekologicznych” tarapatów.

W książce „Detektyw Łodyga. Na tropie zagadek przyrodniczych” znajdziemy tematy związane z ochroną środowiska jakie mogą napotkać dzieci, zilustrowane historyjkami edukacyjnym m.in. jak oszczędzać w mądry sposób wodę, wprowadzić  skuteczny recykling śmieci do naszej codzienności, co zrobić z niepotrzebnym papierem, aby dać mu drugie życie, albo troszczyć się o żyjące w ziemi stworzenia, które dają witalność i piękno  naszym roślinom. Ważne też jest odpowiednie dbanie o jakość powietrza, by służyło ludziom zamiast ich truć.

Poprzez  historyjki dzieci poznają przyczynę problemu i dostają rozwiązanie, jak postępować aby zapobiegać mu w przyszłości, np. na zakupy warto zabierać materiałową torbę. Dzieci dowiadują się, że nieekologiczne postępowanie szkodzi Ziemi. W książce znalazły się również „przepisy” na nietypowe wykorzystanie foliowych woreczków. Można z nich zrobić np. myszkę-zabawkę, co dodatkowo pozwala rozwijać kreatywność i umiejętności plastyczne. Detektyw Łodyga uczy też odpowiedzialności za zwierzęta. Na mądrych przykładach przekonuje, że to nie maskotki, a żywe stworzenia. Książka jest pięknie zilustrowana. Dzieci dostają też do dyspozycji obszerny szkicownik.  Książeczka różni się tym od poprzedniego wydania, że uzupełniona jest o materiały do pracy z dzieckiem.


data premiery: 24 maja 2017 r.

Zabawa jest nauką, a nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki! Koloruj zwierzątka i ćwicz alfabet.

Zwierzątka do kolorowania, rytmiczne wierszyki, łamigłówki do rozwiązania, szlaczki do ćwiczenia zdolności manualnych. TVP ABC i Edipresse Książki prezentują kolejną część kolorowanki „Alfabet aktywnie TVP ABC”, w ślad za pierwszą częścią „Alfabet kolorowanka”. Publikacja powstała z myślą o dzieciach, które stawiają pierwsze kroki w nauce alfabetu, oraz tych, które pragną doskonalić nabytą  już umiejętność pisania. (Edipresse Książki, 24 maja).

W książce „Alfabet aktywnie TVP ABC” każda z liter ma przypisane do siebie sympatyczne zwierzątko, które towarzyszy dziecku podczas nauki, czy też powtarzaniu alfabetu. Są to m.in. bocian oznacz

ony literką B, ćma, która pozwala pokonać trudności nauki typowo polskich znaków, czy wesoły różowy flaming uśmiechający się do dzieci. Aby jednak dzieci nie znudziły się się zbyt szybko – kolorowanka przeznaczona jest bowiem dla maluchów w wieku od 3 do 5 lat – każdej literce i zwierzątku towarzyszy pakiet bardzo atrakcyjnych zadań i zabaw. Poszczególnym zwierzątkom-literkom dedykowany jest specjalnie napisany wierszyk, przedstawiający zabawnie daną postać.

To nie tylko sympatyczne wprowadzenie w kolejne etapy nauki, ale także element pozwalający integrować dzieci i rodziców.

Gdyby małpa do szkoły chodziła,

na wuefie najlepsza by była.

Skoki, biegi, przy drabinkach stanie,

małpa jest zwinna niesłychanie.

Kiedy dziecko pozna już literkę i zaprzyjaźni się z kolejnym alfabetycznym “kompanem”, może płynnie przejść do pokolorowania obrazka-historyjki. Może to zrobić za pomocą kredek, farb, pisaków – granicą jest tylko dziecięca kreatywność. Takie zadania doskonale wyciszają, relaksują oraz tworzą pole do popisu dla wyobraźni. To czysta przyjemność zabawy dla dziecka i jego rodziców.

Książeczka pełna jest zadań rozwijących dziecięcy zmysł obserwacji, dokładność oraz nietuzinkowość w praktycznym działaniu. Dzieci mają za zadanie m.in. wskazać obrazek na którym jest małpka, która przegląda się w lustrze; dopasować miejsca, w których śpią poszczególne zwierzątka; odprowadzić  do domu przez labirynt zmęczonego gimnastyką żółwia.

“Praktyka czyni mistrza” mówi stare, polskie przysłowie, które w przypadku książki “Alfabet aktywnie TVP ABC” ma zastosowanie. Odpowiednia liczba godzin spędzonych na ćwiczeniu, daje biegłość w konkretnej dziedzinie. Warto dać dziecku czas, aby mogło ćwiczyć alfabet w prosty i niemęczący sposób: kreśląc fantazyjne szlaczki, pisząc literki, zastanawiając się nad rebusami i zagadkami, przechodząc labirynty, układając puzzle, czy kolorując obrazki. Ćwiczeń i zadań na 132 stronach kolorowanki jest tak dużo, że każde dziecko ma szansę znaleźć coś, co przyciągnie jego uwagę.

Materiały prasowe: Wydawnictwo Edipresse Książki

Balonowy Dzień Dziecka z Famigą w Kinie Pod Baranami, 4 czerwca 2017

PORADNIK, KTÓRY POZWOLI CI PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA TRUDNE CZASY I UŁATWIĆ SOBIE ŻYCIE NA CO DZIEŃ

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. dowiedz się więcej

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij