close
Wrześniowe nowości Wydawnictwa Debit

Wrześniowe nowości Wydawnictwa Debit

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wrześniowymi nowościami Wydawnictwa Debit.

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet

Tytuł oryginalny: Good Night Stories for Rebel Girls

Autor: Elena Favilli, Francesca Cavallo

Tłumaczenie: Ewa Borówka

Liczba stron: 232

Wiek: 6+

Premiera: 27 września 2017

„Lektura obowiązkowa na stoliku nocnym każdej dziewczynki albo młodej kobiety”. – „Forbes”

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, historie stu bohaterskich kobiet, od Elżbiety I po Serenę Williams, to nowe wersje bajek stworzone, by zainspirować wszystkie dziewczynki. Książka, zilustrowana przez sześćdziesiąt artystek ze wszystkich zakątków świata, to najhojniej finansowana oryginalna publikacja w dziejach crowdfundingu. Wsparli ją czytelnicy z ponad siedemdziesięciu pięciu krajów świata.

Wszystkie historie są utrzymane w konwencji bajki i każda składa się z jednostronicowego tekstu oraz portretu. „Każda z tych stu historii dowodzi, że wierząc w coś całym sercem, zyskujemy siłę, by zmieniać świat” – czytamy w przedmowie. Ten zbiór zainspiruje nie tylko najmłodszych, ale i nieco starszych do tego, by wierzyli we własne siły, marzyli odważnie i pielęgnowali w sobie wewnętrzną siłę.

„Właśnie takie opowiadania powinnyśmy czytać do poduszki naszym córkom”.  – „Parents”

„Autorki tych bajek zastępują księżniczki kobietami, które zmieniły świat ”. – „The Huffington Post”

„Zaręczam, że dzieciom, które będą czytać tę książkę na dobranoc, przyśnią się wspaniałe, inspirujące sny”. – „The Guardian”

„Lepszych opowieści na dobranoc nie znajdziecie”. –blog Cool Mom Picks

Elena Favilli to nagradzana dziennikarka i właścicielka firmy medialnej. Współpracowała z magazynem „Colors”, wydawnictwem McSweeney’s, stacją RAI, serwisem „Il Post” i dziennikiem „La Repubblica” oraz koordynowała pracę internetowych serwisów informacyjnych po obu stronach Atlantyku. Ukończyła semiotykę na Uniwersytecie Bolońskim i studiowała dziennikarstwo internetowe na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. W 2011 roku wraz z Francescą Cavallo stworzyła pierwszy dziecięcy magazyn na iPada, „Timbuktu Magazine”. Jest założycielką i prezeską Timbuktu Labs. Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek to jej piąta książka dla dzieci.

Francesca Cavallo to pisarka i nagradzana reżyserka teatralna. Ukończyła reżyserię w szkole teatralnej „Paolo Grassi” w Mediolanie. Jako żarliwa propagatorka nowatorskich działań społecznych stworzyła Sferracavalli, Międzynarodowy Festiwal Zrównoważonej Wyobraźni w południowych Włoszech. W 2011 roku wspólnie z Eleną Favilli założyła Timbuktu Labs, w którym odpowiada za część kreatywną. Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek to jej siódma książka dziecięca.


Kot Winston. Tajna misja

Tytuł oryginalny: WINSTON Ein Kater in geheimer Mission

Autor: Frauke Scheunemann

Tłumaczenie: Agata Janiszewska

Liczba stron: 240

Wiek: 10+

Premiera: 27 września 2017

Dobra, podsumujmy: umiem mówić. Umiem czytać. Umiem również pisać – właśnie to sprawdziliśmy. Znam angielski i tabliczkę mnożenia do stu i do tysiąca. A teraz, uwaga: umiem nawet mówić po rosyjsku. A przynajmniej rozumiem. Mówiąc krótko: jestem Superwinstonem!

Jestem najmądrzejszym kotem we Wszechświecie!

Jestem mistrzem świata!

Spokojne życie profesorskiego kota Winstona kończy się, gdy do domu jego opiekuna sprowadza się nowa gospodyni Anna z córką Darią. Winston po raz pierwszy w życiu wychodzi na podwórko, a Daria musi zmienić szkołę. Oboje mają kłopoty z adaptacją do nowych warunków. Uderzenie pioruna sprawia, że następuje zamiana ról. Winston jako Daria musi nie tylko poradzić sobie ze szkolnymi kłopotami dziewczynki, lecz także uwolnić jej mamę od niesprawiedliwych podejrzeń o przemyt. Rozpoczyna się tajna misja kota Winstona.

Frauke Scheunemann, urodzona w 1969 roku w Düsseldorfie, jest z zawodu prawniczką. Po powrocie z wolontariatu w NRD zaczęła pracować jako dziennikarka i rzeczniczka prasowa. Od 2002 roku zajmuje się pisarstwem i wspólnie z siostrą Wiebke Lorenz publikuje bardzo popularne powieści pod pseudonimem „Anne Hertz”. Łączny nakład książek Anny Hertz przekroczył milion egzemplarzy. W 2010 roku ukazała się pierwsza indywidualna powieść Scheunemann pod tytułem Dackelblick, która błyskawicznie stała się bestsellerem i zapoczątkowała nową popularną serię powieści. Frauke Scheunemann jest mężatką, mieszka razem z mężem, czworgiem dzieci i psem Elmo w Hamburgu.


Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka Królowej Parku

Autor: Zofia Staniszewska

Ilustracje: Artur Nowicki

Liczba stron: 64

Wiek: 6+

Premiera: 27 września 2017

Trzeci tom nowej serii detektywistycznej.

Jeżeli myślisz, że podczas zawodów biegowych nic ciekawego nie może się zdarzyć, to jesteś w błędzie. Spotkasz tu leśnego dziada, Królową Parku, ni-to-wyżła-ni-to-mopsa, czyli psa Placka oraz gdaczącego jak kura szpaka. Wszystkim podoba się drogocenny szafir z korony, Kocie Oko, który ktoś kradnie. Pomóż Meli, Ignacemu i podkomisarz Klarze – ubranej stosownie do okoliczności w różowy strój fitness – rozwikłać zagadkę zniknięcia Kociego Oka. Przestępcą może okazać się ktoś z biegaczy, organizatorów, wszystkowiedząca dziennikarka, a może jeszcze zupełnie ktoś inny. Ktoś, kogo byś nigdy nie podejrzewał…

Detektywistyczne opowiadanie o bliźniakach, niepodobnych do siebie jak pies i kot, zabierze Cię w podróż do świata pełnego niespodzianek, gdzie wszystko może się wydarzyć. Nawet to, że Ty pierwszy wpadniesz na trop złodzieja!

Zofia Staniszewska – autorka książek dla dorosłych i dzieci oraz sztuk teatralnych. Współpracuje z pismem dla dzieci „Świerszczyk”. Nakładem Wydawnictwa Debit ukazała się książka „Dzieci w sieci dobrych manier”, będąca niezwykłym poradnikiem o dobrych manierach w wirtualnej rzeczywistości. Książka została przełożona na język czeski, otrzymała wyróżnienie w konkursie „Świat przyjazny dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Sztuce teatralnej „Urodziłaś się prostytutką” przyznano główną nagrodę na WINDOWISKU Gdańskim Festiwalu Teatralnym. Pracowała jako nauczycielka i grafik komputerowy, obecnie jest bibliotekarką w Mosińskiej Bibliotece Publicznej, gdzie prowadzi Dyskusyjny Klub Książki. Występuje w Mosińskim Teatrze BEZ KURTYNY.


Panda i mądrości zen

Tytuł  oryginalny: Zen Socks

Autor: Jon J Muth

Tłumaczenie: Daria Kuczyńska-Szymala

Liczba stron: 40

Oprawa: twarda

Wiek: 6+

Premiera: 13 września

Leo i Molly lubią swój nowy dom i sąsiadów, a zwłaszcza pana Taflę, który mieszka nieopodal. We trójkę tworzą zgraną drużynę. Podczas zabawy ze zdziwieniem odkrywają, jak wiele można się nauczyć od innych w zupełnie nieoczekiwanych sytuacjach. Zabawna, pełna ciepła opowieść o cierpliwości, umiejętności dzielenia się i dobroci. Niesamowity świat wykreowany w książce wzbogacają ilustracje autora, malowane tuszem i akwarelami.

„Uderzająco piękna i jak zwykle czarująca opowieść”. – Publishers Weekly
„Lekcja cierpliwości, umiejętności dzielenia i dobroci podana z niezwykłym wyczuciem”. – Kirkus Reviews

Polecamy także:

Panda i duchy, Jon J Muth, Wydawnictwo Debit (czerwiec, 2017)

Zdumiewające opowieści pandy, Jon J Muth, Wydawnictwo Debit (lipiec, 2017)

Jon J Muth, amerykański pisarz i ilustrator, jest autorem licznych przepięknych bajek, w tym wydanych w wielu krajach i nagrodzonych przez Związek Bibliotek Amerykańskich Zdumiewających opowieści pandy (Sonia Draga, 2008; Wydawnictwo Debit, 2017) oraz Nowych przygód pandy (Sonia Draga, 2009; Wydawnictwo Debit, 2018). Jego oparte na utworze Lwa Tołstoja Trzy pytania (Sonia Draga, 2006) opisano w „The New York Times Book Review” jako książkę, która niepostrzeżenie zmienia całe życie czytelnika. Ilustrowane przez Mutha książki otrzymały wiele prestiżowych nagród, w tym Złoty Medal Stowarzyszenia Ilustratorów.


Melowy. W drodze do marzeń – tom 1

Tytuł oryginału: Melowy. Il sogno si avvera

Autor: Danielle Star

ISBN: 978-83-8057-195-2

Format: 137×196

Liczba stron: 112

Oprawa: miękka

Wiek: 7+

Premiera: 13 września 2017

Pierwsza część serii przygód Melowy – skrzydlatych jednorożców to opowieść o przyjaźni, przygodzie i odwadze.

Na planecie Aura w zamku Destino znajduje się wyjątkowa szkoła. Przybywają do niej Melowy, skrzydlate jednorożce posiadające magiczne moce. Czy odnajdą w sobie odwagę, aby spełnić swe marzenia? Jedno jest pewne – wkrótce przeżyją przygody, o jakich im się nie śniło!

Kolejne części serii już wkrótce.

Danielle Star zajmowała się po trochu już prawie wszystkim. Była asystentką szefa kuchni w słynnej francuskiej restauracji, redaktorką naczelną czasopisma o modzie i nauczycielką tańca. Ale gdy raz zaczęła pisać, już nigdy nie przestała. Obecnie mieszka na angielskiej wsi, a wraz z nią: pięć koni, kot o imieniu Kostka Cukru i pies Puszek. Każdego ranka przed rozpoczęciem pracy Danielle wypija duże smoothie z dzikich truskawek i czyta fragment dobrej książki.


Kot Papla i kaczuszka

Autor: Joanna Krzyżanek

Ilustracje: Zenon Wiewiurka

ISBN: 978-83-8057-189-1

Oprawa: miękka

Liczba stron: 32 strony

Format: 140×210

Seria: Czytamy bez mamy (poziom I)

Wiek: 6+

Premiera: 13 września

Kot Papla i kaczuszka to opowiastka o kocie, który postanawia rozwikłać tajemnicę gumowej kaczuszki. Kaczuszka pachnie jak francuski ser i jest miękka jak cytrynowy żelek. Kto ją porzucił? Za kim tęskniła? Śledztwo nie jest proste, znalezione dowody nie od razu prowadzą do właściciela porzuconej kaczuszki. Czy kotu uda się rozwiązać zagadkę? Co mu w tym pomoże? Dlaczego trzeba segregować śmieci? I czy zawsze starsi bracia mają rację? Kot Papla i kaczuszka to książeczka dla dzieci, które znają już wszystkie litery, dwuznaki i zmiękczenia. Potrafią czytać, ale chcą robić to płynnie. Duże litery, proste zdania i piękne ilustracje są zaproszeniem na literkową ucztę.


Kot Papla i skarpetki

Autor: Joanna Krzyżanek

Ilustracje: Zenon Wiewiurka

ISBN: 978-83-8057-190-7

Oprawa: miękka

Liczba stron: 32 strony

Format: 140×210

Seria: Czytamy bez mamy (poziom I)

Wiek: 6+

Premiera: 13 września

Kot Papla i skarpetki to opowiastka o kocie, który próbuje rozwiązać zagadkę znikających skarpetek. Kto je podkrada mieszkańcom miasteczka? Czy chomikuje je właścicielka sklepu ze skarpetkami, krawiec szyjący Skarpeciaki, dyrektor muzeum skarpetek czy Filip – miłośnik skarpet. A może chomik? Kto pomoże Cynamonowi, Lakocie i Papli dowiedzieć się, czy istnieją prawe i lewe skarpetki?  Kot Papla i skarpetki to książeczka dla dzieci, które znają już wszystkie litery, dwuznaki i zmiękczenia. Potrafią czytać, ale chcą robić to płynnie. Duże litery, proste zdania i piękne ilustracje są zaproszeniem na literkową ucztę.

Joanna Krzyżanek – autorka bajek, opowieści i wierszy dla dzieci, w tym serii o Kurze Adeli i Ignasiu Ziółko, wydanych przez Wydawnictwo Debit. Jest miłośniczką liter i gałgankowych lalek. Prowadzi warsztaty literackie, teatralne, plastyczne oraz kulinarne. Podczas zajęć opowiada o książkach i zawartych w nich historiach, maluje słonia w kratkę i piecze mufinki. Jest właścicielką komody z kolorowymi gałgankami, czterech cytrynowych drzewek i głowy pełnej tajemniczych pomysłów. Jeździ na rowerze, obserwuje wszystko, co skacze, pełza, biega i podskakuje. Lubi jeść rogaliki z różaną konfiturą, siedzieć w kawiarence, puszczać bańki mydlane, zbierać kamyki i podróżować pociągiem. Nie lubi komarów, stłuczonego szkła i drzwi z nowoczesnymi klamkami. Marzy o lusterku z metalową nóżką i ogrodzie z kamiennymi krukami. Ma czarne włosy przypominające druciki i niebieskie oczy, a we włosy wpina pomarańczową spinkę.

Materiały prasowe: Wydawnictwo Debit

„Lubomir Tomaszewski. Rzeźby, Obrazy, Design” – wyjątkowa wystawa w MCK

Stało się! Deynn i Majewski z książką „Trening życia”

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. dowiedz się więcej

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij