close
Intensywny kwiecień w NCK

Intensywny kwiecień w NCK

W kwietniu Nowohuckie Centrum Kultury przygotowało szereg interesujących wydarzeń.

NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY – KWIECIEŃ 2018


5 kwietnia (czwartek), g. 17.00, sala kameralna 203

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Turystyki

Czerwona Wyspa Madagaskar

Podczas spotkania dzieci będą mieć okazję:

  • Zajrzeć do malgaskiej wioski i obejrzeć malgaskie domki w buszu.
  • Bawić się w rytm malgaskiej piosenki „Salama Salimina”.
  • Zagrać na instrumentach przywiezionych z Madagaskaru (bęben, gitara – valiha, grzechotki) i popatrzeć przez tradycyjną drewnianą maskę.
  • Dowiedzieć się, jak rośnie wanilia, cynamon i goździki oraz powąchać te przyprawy.
  • Potrzymać w ręce jako krokodyla i owoc baobabu.
  • Wykonać własnoręcznie piłkę, jaką bawią się dzieci na Madagaskarze.
  • Pomalować twarze na wzór mieszkańców wyspy Nosy Be należącej do państwa Madagaskar.

bilety – 25 zł


6 kwietnia (piątek) g.18.00, sala kameralna 203

JAK POGODZIĆ PASJĘ Z POWOŁANIEM 

Spotkanie połączone z finisażem wystawy „Uchwycone w kadrze. Kreską wyrażone” Jakub Szmer – fotografia, Tomasz Wiatr – rysunek.

Podczas spotkania autorzy wystawy, a zarazem lekarze, Jakub Szmer i Tomasz Wiatr, podzielą się własnymi doświadczeniami łączenia pracy zawodowej z pasją artystyczną. Spoglądanie na świat za pomocą obiektywu aparatu oraz jego odzwierciedlanie przy pomocy rysunków to ich sposób wyrażania zachwytu nad otoczeniem oraz odzyskiwania wewnętrznej harmonii.

wstęp wolny


7 kwietnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK

KORTEZ TRIO – koncert „Mój dom”

Kortez ponownie wyrusza w trasę, promując tym razem swój drugi album „Mój dom”, który dwa tygodnie od premiery osiągnął status Złotej Płyty. Singiel „Dobry moment” dotarł na szczyt Listy Przebojów, między innymi radiowej Trójki, a na YouTube przekroczył już 5 miliony odsłon.  Jesienna trasa koncertowa, w trakcie której Kortez wspólnie z zespołem odwiedził ponad 30 miast, była spektakularnym sukcesem.

bilety – 80 zł


8 kwietnia (niedziela), g.17.00, Scena NCK

Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA – koncert wiosenny

Koncert pełen kolorów, radości i muzyki – wyjątkowe rozpoczęcie wiosny!

W programie: pieśni i tańce wschodnie – krakowskie, Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, opoczyńskie, krakowskie, śląskie, z regionu Spisza, lubelskiego, przeworskiego i rzeszowskiego.

W koncercie wezmą udział wszystkie grupy pracujące obecnie w zespole: grupy dziecięce, grupa młodzieżowa i grupa reprezentacyjna oraz kapela ludowa zespołu.

Koncert Wiosenny odbywa się w ramach Jubileuszu 65-lecia działalności artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA.

bilety – 20 zł


10 kwietnia (wtorek), g. 18.00, Scena NCK

97. Salon literacko muzyczny

Stolik Literacki
„Trzy obrazy”- wieczór autorski Marty Półtorak

Stolik Muzyczny
„Koncert na wiersze” – recital duetu Quasi Una Fantasia

Bożena Boba-Dyga – śpiew

Maciej Zimka – akordeon, fortepian

prowadzenie: Basia Stępniak-Wilk

bilety – 2 zł


11 kwietnia (środa), g. 18.00, Biała, Czarna, i Szara Galeria NCK

KAFKA – PRZEŁAMYWANIE GRANIC – wernisaż wystawy malarstwa prof. Zbigniewa Bajka

Wystawa czynna w terminie: 11-30 kwietnia.

wstęp wolny


12 kwietnia (czwartek), g. 19.00, Scena NCK 

34. PAKA – Koncert Piosenki Nieprzyzwoitej

Koncert Piosenki Nieprzyzwoitej to połączenie humoru i erotyki, które tworzą swoisty duet. Seks w kabarecie od dawna budzi kontrowersje, my pokażemy, że dla rzeczy związanych z tym tematem jest miejsce w dobrym programie, o ile zrobi się to z wyczuciem i klasą.

Swoje spojrzenie na erotykę pokażą: kabaret Hrabi, Zespół Reprezentacyjny śpiewający „soczyste” utwory Georga Brassensa, Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru, Kamila Klimczak, Solosters oraz odłam muzyczny Kabaretu Młodych Panów – Trójząb Neptuna, którzy przeprowadzą nas przez dawną erotykę w piosence kabaretowej. Całość poprowadzi i opatrzy stosownym komentarzem Artur Andrus.

W erotycznym klimacie i zmysłowym nastroju przekonamy się, że nieprzyzwoitość ma wiele znaczeń i że to także frywolność i bezpruderyjność. Zapraszamy na dwie godziny dobrego żartu i spotkanie z wyjątkowymi artystami.

Bilet – 100/120 zł


13 kwietnia (piątek), g. 18.00, Scena NCK 

34. PAKA – Pakowski Konkurs Główny cz. I

Konkurs Główny to ostatni, decydujący etap 34. Przeglądu Kabaretów PAKA.

Dla uczestników to już ostatnia prosta w drodze do kabaretowej kariery. Ponownie muszą zaprezentować się z jak najlepszej strony przed publicznością i jurorami. To podczas tych dwóch wieczorów, Jury Główne wybierze zwycięzców. Zgromadzona publiczność również będzie mogła dorzucić „swoje 3 grosze”, ponieważ każdy widz ma przywilej oddania jednego głosu na artystę, który- według niego- wypadł najlepiej.

O tym, kto został zwycięzcą tegorocznej PAKI dowiemy się w nocy z 14 na 15 kwietnia, natomiast oficjalne odczytanie werdyktu i wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas uroczystej Gali – 15 kwietnia 2018 roku.

W Jury zasiądą takie osobistości jak: Zofia Czerwińska, Rafał Kmita, Beata Harasimowicz, Marcin Wójcik, Ewa Błachnio oraz Robert Korólczyk, a całość poprowadzi Bartosz Demczuk z kabaretu „Młodych Panów”.

Bilet – 35/25 zł


13 kwietnia (piątek), g. 19.00, studio teatralne 209

PIASKOWNICA – Teatr Ab Intra

Ona i on w piaskownicy. On zajmuje się samochodem i figurką Batmana, ona – lalką. Próba wspólnej zabawy kończy się kłótnią. Ona grozi, że pójdzie do innej piaskownicy. On stara się jej zaimponować i zjada dżdżownicę, co ona kwituje słowem „idiota!”. Wbrew pozorom Piaskownica Michała Walczaka nie jest sztuką o dzieciach i dla dzieci. To przede wszystkim opowieść o dorosłych ludziach, którzy są złaknieni miłości, a jednocześnie jak ognia unikają zaangażowania. „Chciałem zdemaskować, zdjąć patetyczność z tematu związków uczuciowych między ludźmi. Dorośli też są, doświadczając miłości, nie tylko dramatyczni, ale i śmieszni, bezradni, bliscy w reakcjach dzieciom z piaskownicy” – mówi dramatopisarz o swoim tekście.– Justyna Skalska, KARNET

On: Tomasz Machnicki

Ona: Angelika Włoch

Reżyseria: Marlena Topolska

bilety – 20 zł


13 kwietnia (piątek), g. 21.00, Scena NCK 

34. PAKA – Koncert Pojedynków

Wieczór wyjątkowo kochany przez Pakowską publiczność. Koncert pod każdym względem wyjątkowy: laureaci poprzedniej edycji staną w szranki z gwiazdami polskiego kabaretu, a o tym kto wygra zadecyduje publiczność! Kabarety zaprezentują się w odsłonach przygotowanych specjalnie na tę okazję, m.in. w skeczach premierowych, skeczach w składach mieszanych i parodiach „przeciwników”.

Wystąpią: Kabaret Młodych PanówTomasz JachimekK2A Jak!

prowadzenie: Piotr GUMA Gumulec.

Bilet – 60 zł


14 kwietnia 2018, godz.11.00, sala 116

SOBOTY DLA POLIGLOTY – English games

Każdy lubi grać w gry, ale czy wiecie, że jest dużo gier pomocnych w nauce języka angielskiego? Kiedy spotkamy się w sobotę, będziecie mieli okazję do zagrania w karty, gry planszowe oraz gry internetowe dedykowane najmłodszym uczniom. Na pewno będziecie świetnie się bawili! Zobaczycie, że nauka Angielskiego poprzez gry to pestka!

Prowadząca: Klaudia Maczek

wstęp wolny


14 kwietnia (sobota), g. 17.00, Scena NCK

34. PAKA – Pakowski Konkurs Główny cz. II

Konkurs Główny to ostatni, decydujący etap 34. Przeglądu Kabaretów PAKA.

Dla uczestników to już ostatnia prosta w drodze do kabaretowej kariery. Ponownie muszą zaprezentować się z jak najlepszej strony przed publicznością i jurorami. To podczas tych dwóch wieczorów, Jury Główne wybierze zwycięzców. Zgromadzona publiczność również będzie mogła dorzucić „swoje 3 grosze”, ponieważ każdy widz ma przywilej oddania jednego głosu na artystę, który- według niego- wypadł najlepiej.

O tym, kto został zwycięzcą tegorocznej PAKI dowiemy się w nocy z 14 na 15 kwietnia, natomiast oficjalne odczytanie werdyktu i wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas uroczystej Gali – 15 kwietnia 2018 roku.

W Jury zasiądą takie osobistości jak: Zofia Czerwińska, Rafał Kmita, Beata Harasimowicz,  Marcin Wójcik, Ewa Błachnio oraz Robert Korólczyk, a całość poprowadzi Bartosz Demczuk z kabaretu „Młodych Panów”.

bilet – 35/25 zł


14 kwietnia (sobota), g.20.00, Scena NCK

34. PAKA – Koncert Improwizacji

Specjalność zakładu czyli wieczór gier improwizowanych z gośćmi.

Szaleństwo, śmiech i  pełna  improwizacja – dosłownie. Na scenie rządzić będzie  po raz kolejny krakowska Grupa AD HOC, która wraz z towarzyszami gośćmi wyczaruje dla widzów światy na zawołanie i na poczekaniu. Inspiracją będzie to, czego widzowie sobie zażyczą, a motywem przewodnim – Święto Kobiet, dlatego wieczór będzie obfitował w wiele niespodzianek. Dla towarzyszy i towarzyszek  przede wszystkim- zarówno na scenie jak i na widowni.

Improwizują:  AD HOC, Ewa Błachnio, Agnieszka Marylka Litwin i Robert Górski, Improband

Reżyseria i prowadzenie: AD HOC

bilet – 70/90 zł


15 kwietnia (niedziela), g. 20.30, Scena NCK

34. PAKA – Koncert Galowy

Podsumowanie 34. PAKI – wieczór najnowszych i najbardziej utytułowanych laureatów PAKI. Zaprezentują się zarówno Ci świeżo upieczeni, jak i  zdobywcy najwyższych laurów PAKI – Grand Prix sprzed lat: Kabaret Moralnego Niepokoju i Kabaret Ani Mru-Mru .

Reżyseria : Beata Harasimowicz

wystąpią Przodownicy Kabaretu: Laureaci 34. PAKI, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju,  Robert Korólczyk, The Jobers

prowadzenie: Kabaret Młodych Panów

bilet – 170/200 zł


16 kwietnia (poniedziałek), g. 18.00, sala kameralna 203

KLUB PRZYJACIÓŁ PSYCHOLOGII – „Miłość w obliczu kryzysów w związku ”

Wykład Magdaleny Sękowskiej, psychologa i psychoterapeuty.

Bilety – 2 zł


18 kwietnia (środa), g. 18.00, studio teatralne 209

MAŁY KSIĄŻE – Teatr Ancymon  premiera

Bilety – 15 zł


19 kwietnia (czwartek), g. 18.00, Scena NCK

KAYAH Z ORKIESTRĄ WIENIAWA

Koncert Charytatywny „Gwiazdy dla Autyzmu”

W charytatywnym koncercie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” w Krakowie wystąpi jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Kayah w nowej odsłonie – z Orkiestrą Wieniawa – zespołem, który przełamuje wszelkie schematy i stereotypy przypisywane orkiestrom dętym, zachowując jednocześnie tradycyjny wizerunek.

Będzie można usłyszeć największe przeboje Kayah takie jak „Muszlo moja”, „Supermenka” czy „Testosteron” w nowych aranżacjach autorstwa Mariusza Dziubka oraz najnowszy singiel artystki. Ukłonem w stronę fanów jazzu jest funkowo-jazzowo-fusionowa aranżacja utworu-niespodzianki na orkiestrę oraz Bit Mad Project autorstwa Mateusza Honisza.

Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na cele statutowe Stowarzyszenia Przyszłość, które zostało założone przez rodziców dzieci z autyzmem i nieustannie wspiera działalność Centrum Autyzmu. W tym roku Stowarzyszenie rozpoczęło starania o zabezpieczenie przyszłości dla osób, które kończą szkołę, ponieważ otwarty rynek pracy często nie daje takich możliwości. Wszyscy będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach Środowiskowego Domu Samopomocy.

bilety – 80 zł


19 kwietnia (czwartek), g. 18.00, sala kameralna 203

KLUB PODRÓŻNIKÓW NAVIGATOR

Amerykańskie impresje – Utah

Prezentacja jest fotograficzną podrożą po jednym z najatrakcyjniejszych stanów Ameryki Północnej.  Utah jest stanem o największej ilości spektakularnych parków narodowych i pomników przyrody. Najbardziej znane to: Arches National Park, Canyonlands, Zion,Bryce, Monument Valley, Lake Powell, Salt Desert i dziesiątki innych, zapierających dech cudów natury. Różnorodność przyrody jest magnesem przyciągającym turystów: od wyniosłych  szczytów Monte Cristo i  Wasatch Mountains, przez liczne  kanionów rzeki Colorado, po Wielkie Słone Jezioro i największy w świecie naturalny most skalny Rainbow Bridge. Utah jest paletą kontrastujących kolorów i różnorodnych baśniowych formacji skalnych niespotykanych nigdzie w świecie.

Spotkanie poprowadzi Zofia Zalewska z zawodu nauczyciel, z zamiłowania podróżnik i  fotograf. Najchętniej podróżuje po Europie i Ameryce. Jej fotografie można było oglądać na 39 wystawach indywidualnych zorganizowanych w Krakowie i Polsce południowej. Swoje prace pokazywała także w dwóch galeriach Nowego Jorku i na Uniwersytecie w Toronto. Jest Członkiem Polish- American Photographs Club w Nowym Jorku oraz Krakowskiego Klubu Podróżników. Tematem jej fotografii są głównie natura i pejzaż miejski.

Bilety – 2 zł


21 kwietnia 2018, godz. 11.00, sala 116

SOBOTY DLA  POLIGLOTY – EL BAILE DE LA FRUTA

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim upalne hiszpańskie dni. Pomóż nam przygotować  się na ten czas, tworząc piękne owocowe wachlarze, które umilą nam letnie chwile. Bo kimże byłaby piękna Hiszpanka bez wachlarza?

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników języka hiszpańskiego na językowe spotkanie ze światem owoców, w który wkroczymy tanecznym krokiem. Przyjdź i ucz się hiszpańskiego, bawiąc się razem z nami!

Prowadząca: Aneta Lepucka

wstęp wolny


21 kwietnia (sobota), g. 11.00 –warsztaty, g. 14.00 – konkurs

NOWA HUTA MASTERS 2018

Już po raz trzeci zapraszamy na imprezę z cyklu „Nowa Huta Masters”. Duża dawka tanecznych emocji gwarantowana – pula nagród to w tym roku 3.000 zł!

Konkurs będzie miał charakter bboy bitw solo, w których tancerze break dance zmierzą się ze sobą w kategoriach: kids (do 15 lat) i dorośli (powyżej 15 lat).

W jury NH Masters jak zwykle zasiądą trzy osoby, zasłużone na polskiej i międzynarodowej scenie: BBOY SAPA (Ukraina/Lwów), BBOY RYBA (BAS/Diamante Crew) i BBOY REMO (SSS/Misjonarze Rytmu).

Imprezę poprowadzą znani nowohuckiej publiczności z poprzednich edycji MĄKA i SIERBER, rezprezentanci Mad Skillz i Sinior Skład Family. Chłopaki znają się na konferansjerce, robią to nie od dziś, profesjonalnie, świetnie i z humorem. Sami mogliście doświadczyć szaleństw prezentowanych przez ten duet na wielu imprezach w Polsce.

Oprawą muzyczną zajmą się: DJ Markowy oraz DJ Merrenda (SSF/Mad Skillz)

Podobnie jak rok temu, przed imprezą, swoją wiedzą o bboyingu podzieli się jeden z sędziów. Tym razem będzie to BBOY Sapa- więcej informacji wkrótce!

bilet dla widzów: 15 zł

opłata startowa: dzieci – 10 zł , młodzież pow. 15 lat – 15 zł


21 kwietnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK

ANDRZEJ PONIEDZIELSKI – wieczór kabaretowy

Andrzej Poniedzielski  to   człowiek o wielu twarzach: satyryk, poeta, aktor, twórca teatralny, autor tekstów piosenek m.in. dla Edyty Geppert, Grzegorza Turnaua, Anny Marii Jopek, czy Dawida Podsiadło, do muzyki m.in. Seweryna Krajewskiego, Jerzego Satanowskiego, Włodzimierza Nahornego. Mistrz Mowy Polskiej, Ambasador Polszczyzny 2015. W NCK zaprezentuje swój najnowszy program kabaretowy i nowe piosenki. Bez zmian pozostanie poczucie humoru Artysty.

bilety – 70 zł


22 kwietnia (niedziela), g. 16.00, sala kameralna

SPOTKANIE Z PIOSENKĄ

Impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione piosenki XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty piosenek do wspólnego śpiewania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym.

Osią każdego programu jest Gwiazdozbiór polskiej piosenki czyli prezentacja kompozytorów, autorów tekstów i wykonawców piosenek urodzonych w danym miesiącu (pod danym znakiem zodiaku). W repertuarze znajdują się piosenki różnych okresów od 20-lecia międzywojennego, poprzez lata 50-60-70 do końca XX wieku.

prowadzenie – Wojciech Dąbrowski

bilety – 2 zł


23 kwietnia (poniedziałek), g. 10.00, Scena NCK

W DOLINIE MUMINKÓW – Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana

Przedstawienie przypomni znane wielu pokoleniom przygody mieszkańców niezwykłej doliny. Właśnie przyszedł czas przebudzenia się z zimowego snu. Tego dnia w domu Muminka zjawili się serdeczni przyjaciele rodziny, ale także goście, którzy – jak się okazuje – nie zawsze mają dobre zamiary. I pewnie to byłby zwykły dzień spędzony na zabawach przed domem, gdyby nie pewien tajemniczy kapelusz, który spadł z nieba … lub nie wiadomo skąd. Codzienne problemy Muminków są bardzo bliskie dzieciom i ich rodzicom. Prosto skonstruowany świat przedstawiony z wykorzystaniem wielu klasycznych technik teatru lalek, jest niezwykle łatwo przyswajalny przez najmłodsze dzieci. Zaletą widowiska są liczne piosenki oraz wielobarwna scenografia, wierna oryginalnym ilustracjom wydań książkowych i popularnemu serialowi animowanemu.

Tekst: Tove Jansson

Reżyseria: Stanisław Ochmański

Czas: 1 godzina i 20 minut (w tym przerwa)

Wiek:  dla dzieci od lat 4

bilety – 22/20 zł


25 kwietnia (środa), g. 9.00 i 11.00, sala kameralna 203

„Piotruś Pan”- musical w wykonaniu Teatrzyku Muzycznego KAMYCZEK

Musical oparty na muzyce zespołu ABBA. Bardzo współczesna adaptacja bajki J.M. Barriego w zabawny sposób opowiada o marzeniach o powrocie do Krainy Dzieciństwa.

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Ewa Nazim-Zygadło

czas trwania ok 1 godz.

Bilety – 10 zł


25 kwietnia (środa), g. 19.00, Scena NCK

KABARET HRABI – Cyrkuśniki

Najnowszy program kabaretu Hrabi. „Patrzcie, idzie nasz miejscowy cyrkuśnik”! – lata temu usłyszał Dariusz Kamys, wchodząc do sklepu spożywczego. Niech więc tak będzie! Aktorzy na usługach publiczności. Wszystko dla niej. Hrabi do usług.

bilety – 75 zł


25 kwietnia (środa), g. 19.30, studio teatralne 209,

TANGERE – Teatr Ab Intra  

Nowa odsłona spektaklu inspirowana dramatem „Tango” Sławomira Mrożka.

„I coście stworzyli? Ten burdel, gdzie nic nie funkcjonuje, bo wszystko dozwolone, gdzie nie ma ani zasad, ani wykroczeń?” woła Artur – przedstawiciel młodego pokolenia.

„Jest tylko jedna zasada: nie krępować się i robić to, na co ma się ochotę. Każdy ma prawo do własnego szczęścia.” odpowiada Stomil – artysta, ojciec Artura.

Spektakl jest obszerną refleksją na temat kondycji współczesnego człowieka. W obliczu głębokiego konfliktu wartości i różnic światopoglądowych symbolizowanych przez członków rodziny Stomila przyglądamy się ludzkim postawom wobec rzeczywistości i ich konsekwencjom. Rozważana jest szeroko pojęta motywacja, jakość relacji międzyludzkich, a dodatkowo – rola sztuki w życiu człowieka. Obserwujemy działanie kreatywności i groteskowość ludzkich zachowań ujawniających się pod wpływem wprowadzania zmian.

 reżyseria: Marlena Topolska

współpraca reżyserska: zespół aktorski

bilety – 20 zł


27 kwietnia (piątek) g. 19.00, Scena NCK

POLSKI TEATR TAŃCA

Wieczory dziadowskie: Niech żywi grzebią umarłych

Koncepcja, dramaturgia i reżyseria: Aleksandra Dziurosz, Tomasz Szczepanek
Choreografia: Aleksandra Dziurosz Z Zespołem PTT

bilety – 30 zł, 25 zł (ulgowy)


29 kwietnia (niedziela), g. 19.00, Studio KCC

GRUPA WOKÓŁ CENTRUM – Dobre wychowanie

Obchody Międzynarodowego Dnia Tańca, pokaz przedpremierowy spektaklu w choreografii Agaty Moląg.

bilety – 25 zł


30 kwietnia – 6 maja (poniedziałek-niedziela), NCK

Festiwal Tańca Współczesnego SPACER

SPACER to cykliczny festiwal, odbywający się od 2012 roku w długi weekend majowy. Festiwal prezentuje różne formy tańca współczesnego, ze szczególną preferencją współczesnych form teatru tańca, poszerzonych o formy improwizacyjne. Skierowany jest do entuzjastów, teoretyków i praktyków tańca, ale przede wszystkim do szerokiej publiczności.

W programie: warsztaty dla tancerzy i nie tylko, spektakle, wydarzenia towarzyszące.

bilety – 40/20 zł


Więcej informacji na stronie.

Materiały prasowe: Nowohuckie Centrum Kultury

 

PROGRAM MCK KWIECIEŃ 2018

Nowa powieść Sofi Oksanen już w kwietniu w Polsce!

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. dowiedz się więcej

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij