close
Kino Pod Baranami – wydarzenia 18-24 maja 2018

Kino Pod Baranami – wydarzenia 18-24 maja 2018

Prezentujemy program Kina pod Baranami od 18 do 24 maja 2018 roku.

PREMIERY:

ZIMOWI BRACIA | VINTERBRØDRE

reż. Hlynur Pálmason, Dania 2017, 100’

W pokrytej śniegiem Danii kamera śledzi losy dwóch robotników w czasie ich codziennej fizycznej pracy. Surrealistyczny, absurdalny, zostawiający na białym puchu ślady czarnego humoru film Hlynura Pálmasona.

Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami.

PO LATACH | DOPO LA GUERRA

reż. Annarita Zambrano, Francja/Włochy 2017, 93’

Marco, były działacz lewicowy, skazany za morderstwo we Włoszech, ale dzięki doktrynie Mitteranda żyjący od 20 lat na zesłaniu we Francji, zostaje ponownie postawiony w stan oskarżenia. Rząd włoski żąda jego ekstradycji.

PRZEDPREMIERY:

ELLA I JOHN | LEISURE SEEKER

reż. Paolo Virzì, Włochy/Francja 2017, 112’

Hellen Mirren i Donald Sutherland jako uciekająca przed światem para, która udaje się w podróż do domu Ernesta Hemingwaya swoim starym kamperem. To będzie wyprawa pełna niespodzianek i przygód, od samego początku aż do końca.

W kinach od 25 maja.

Pokaz przedpremierowy w ramach Dojrzałego Kina.

POZYCJA OBOWIĄZKOWA | BOOK CLUB

reż. Bill Holderman, USA 2018, 113’

Jane Fonda, Diane Keaton, Don Johnson i Andy Garcia w pikantnej komedii o grupie przyjaciółek, które po lekturze „Pięćdziesięciu twarzy Greya” w klubie czytelniczym, postanawiają dać miłości drugą szansę.

W kinach od 25 maja.

THELMA | THELMA

reż. Joachim Trier, Norwegia/Francja/Dania/Szwecja 2017, 117’

W rozpoczynającej studia Thelmie po raz pierwszy rodzi się miłość, którą komplikuje nieustająca kontrola ze strony rodziców oraz fakt, że w dziewczynie drzemią ukryte, nadprzyrodzone siły. Thriller Joachima Triera, twórcy Głośniej od bomb.

Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami.

W kinach od 8 czerwca.

Pokaz przedpremierowy w ramach studenckiego Nocnego Klubu Filmowego.

WYDARZENIA:

piątek – niedziela, 18-20 maja

WEEKEND Z MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY 2018

W dniach 18-20 maja, po raz kolejny w Kinie Pod Baranami gościć będą najlepsze filmy dokumentalne prezentowane podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Tegoroczna edycja Weekendu poświęcona jest polskiej kinematografii dokumentalnej, która w ostatnich latach podbija festiwale filmowe na całym świecie.

PROGRAM:

piątek, 18 maja

19.15 SZUKAJĄC JEZUSA | SZUKAJĄC JEZUSA

reż. Katarzyna Kozyra, Polska 2018, 73’

Najnowszy projekt Katarzyny Kozyry, do którego punktem wyjścia było zainteresowanie tzw. syndromem jerozolimskim. Cierpiące na tę przypadłość osoby, odwiedzające Ziemię Świętą, utożsamiają się z postaciami biblijnymi, najczęściej z Mesjaszem. Film powstał na podstawie rejestracji podróży artystki do Jerozolimy, podczas których rozmawia z tymi, którzy na początku XXI wieku wierzą, że są Jezusem.

sobota, 19 maja

19.15 TURYŚCI | TURYŚCI

reż. Mateusz Romaszkan, Marta Wójtowicz-Wcisło, Polska 2017, 72’

Rozważania nad ludzkim dążeniem do zbadania tego, co egzotyczne: połączenie amatorskiego materiału filmowego z eksperymentalną ścieżką dźwiękową techno, stworzoną na potrzeby filmu przez producentkę muzyczną Natalię Zamilską. Podążamy za grupą turystów, którzy dzielą się osobistymi nagraniami wideo z egzotycznych miejsc, takich jak: Indie, Kuba, Etiopia, etc. Profesjonalny operator filmowy ani fotograf nie uchwyciłby miejsc masowo odwiedzanych przez turystów w tak świeży sposób, jak te amatorskie filmy. Film skłania nie tylko do przyjęcia perspektywy outsidera, ale i – w jej ramach – niemalże psychodelicznego stanu ciągłego niezrozumienia.

niedziela, 20 maja

17.45 ODCIENIE WOLNOŚCI – zestaw filmów krótkometrażowych, 75’

19.15 CALL ME TONY | CALL ME TONY

reż. Klaudiusz Chrostowski, Polska 2017, 63’

Konrad, osiemnastoletni kulturysta, z uporem zabiega o atencję wiecznie nieobecnego ojca. Chłopak mieszka w górniczym miasteczku na południu Polski. Kreując swój wizerunek, inspiruje się aktorami kina akcji, spędza godziny na siłowni i zapisuje się na zawody kulturystyczne. Te wybory prowadzą go jednak do załamania spowodowanego wewnętrznym konfliktem pomiędzy nim samym a wersją siebie, którą stara się stworzyć, aby zyskać akceptację otoczenia.

BILETY: 20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

Karnet (4 seanse): 40 zł

piątek – czwartek, 18-24 maja, godz. 20.45

POKAZY PRZEDPREMIEROWE

POZYCJA OBOWIĄZKOWA | BOOK CLUB

reż. Bill Holderman, USA 2018, 113’

Jane Fonda, Diane Keaton, Don Johnson i Andy Garcia w pikantnej komedii o grupie przyjaciółek, które po lekturze „Pięćdziesięciu twarzy Greya” w klubie czytelniczym, postanawiają dać miłości drugą szansę.

W kinach od 25 maja.

http://www.kulturatka.pl/wp-admin/media-upload.php?post_id=110531&type=image&TB_iframe=1BILETY wg cennika.

niedziela, 20 maja, godz. 11.00

BARANKI DZIECIOM: MAJÓWKA Z ŻUBREM POMPIKIEM

ŻUBR POMPIK – zestaw bajek, 30’

reż. W. Zięba, A.P. Morawski, A. Vetter, P. Garbacz, P. Dębski, M. Kur, Polska 2017

Gdzieś w głębinach dzikiej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie żuberek Pompik, jako że w porównaniu z rówieśnikami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny jak oni. Pompik jest jednak najbardziej ciekawskim zwierzęciem w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła niego, chce się wszystkiego dowiedzieć i odkryć każdą leśną tajemnicę. Dzielnie sekunduje mu w tym jego młodsza siostra, mała Polinka, która jest żubrzyczką czynu – zamiast się zastanawiać, jak coś działa, woli biegać, skakać i sama wszystkiego doświadczać. Żuberkami opiekują się troskliwi rodzice, Porada i Pomruk, zawsze gotowi służyć pomocą, wsparciem lub… żartem!

Warsztaty ekologiczne poprowadzi Joanna Żyłowska – projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE.

BILETY: 11 zł

poniedziałek – sobota, 21-26 maja

WĘGIERSKA WIOSNA FILMOWA 2018

Wspólnie z Centrum Węgierskim w Krakowie, Kino Pod Baranami zaprasza na Węgierską Wiosnę Filmową – przegląd najnowszych dzieł węgierskiej kinematografii, zyskującej w ostatnich latach coraz większe uznanie w Europie i na całym świecie. W programie popularna węgierska superprodukcja, intymne filmowe portrety relacji międzyludzkich oraz wnikliwe próby rozliczenia z historią.

PROGRAM:

poniedziałek, 21 maja

20.00 MIŁOŚĆ I HAZARD | KINCSEM

reż. Gábor Herendi, Węgry 2017, 122’

Ernő Blaskovich stracił wszystko po Rewolucji Węgierskiej w 1848 roku. Jego ojciec, węgierski arystokrata i wybitny trener koni, został oskarżony o zdradę i zginął z rąk przyjaciela, austriackiego oficera Otto von Oettingena, który wprowadził się do jego rodzinnej posiadłości ze swoją córką Klarą. Osierocony chłopak został zmuszony do życia w chacie ubogiego robotnika. Po wielu latach udaje mu się kupić i wytrenować wspaniałego konia wyścigowego o imieniu Kincsem. Ernő wierzy, że jego koń pomoże mu odzyskać honor i utracony majątek ojca. Wkrótce Kincsem staje się niepokonany, a koniem i jego właścicielem zaczyna się interesować Klara von Oettingen.

Po seansie z widzami spotka się reżyser filmu, Gábor Herendi.

wtorek, 22 maja

19.00 OBYWATEL | AZ ÁLLAMPOLGÁR

reż. Roland Vranik, Węgry 2017, 109’

Wilson jest afrykańskim uchodźcą, który stracił rodzinę w opętanym wojną kraju i przybył do Europy w poszukiwaniu azylu. Od lat mieszka i pracuje jako ochroniarz w Budapeszcie. Teraz stara się o możliwość pozostania w kraju na stałe, ale jak dotąd nie udało mu się zdać egzaminu, który pozwala uzyskać węgierskie obywatelstwo. Pomóc mają lekcje z Mari, nauczycielką historii. Kiedy wszystko wydaje się być na dobrej drodze, w środku nocy u progu domu Wilsona zjawia się zdesperowana, ciężarna młoda kobieta pochodząca z Iranu. Decyzja o tym, by jej pomóc zmieni być może całe życie głównego bohatera.

środa, 23 maja

19.00 MĘSKOŚĆ | FÉRFIKOR

reż. Péter Politzer, Węgry 2017, 79’

Rytuały męskości uchwycone w przebłyskach z życia trzech mężczyzn mieszkających w Budapeszcie. Dezső to 91-letni fotograf o niezwykle bogatej biografii, który u kresu swojego życia twierdzi, że z racji swojego zawodu całe życie był oszustem. Frank, 40-letni basista, który sam siebie nazywa cyrkowym żonglerem, próbuje pogodzić pracę i opiekę nad dziećmi, rozwiązując po drodze problemy, które sam tworzy. Kiedy gubi klucze od domu, jego starannie zaplanowany dzień obraca się w ruinę. Nastoletni piłkarz Samu zostaje w pustym mieszkaniu po śmierci matki i odejściu ojca, który wrócił do ojczystego Kamerunu. Niespodziewanie chłopak sam musi stawić czoła wyzwaniom związanym ze szkołą, przyjaźnią i miłością.

czwartek, 24 maja

19.00 BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH, 81’

DIALOG | DIALÓGUS

reż. Gábor Fabricius, Węgry 2016, 7’

Dwie paralelne historie: w 2015 roku Moses, Nigeryjczyk, przez morze i ląd ucieka ze swoją rodziną do Europy; w 1989 roku para z NRD próbuje uciec na zachód, gdy Węgry otwierają granicę z Austrią na zaledwie kilka godzin.

NIEWIDZIALNIE | LÁTHATATLANUL

reż. Áron Szentpéteri, Węgry 2017, 32’

Dwoje ludzi spotyka się w ciemności. W toku dalszej znajomości przekraczając niewyraźne granice zbliżają i oddalają się od siebie, zmuszeni nauczyć się łamać również własne ograniczenia.

ZABAWA W CHOWANEGO | BÚJÓCSKA

reż. Benő Gábor Baranyi, Węgry 2017, 14’

7-letni Matyi przyszedł na świat jako czwarte dziecko w ubogiej rodzinie. Uwielbia bawić się w chowanego, jednak w zabawie tej nie zna granic, czym przysparza swoim rodzicom wiele kłopotu. Gdy pewnego dnia znika ojciec, matka sama musi poradzić sobie z krnąbrnym dzieckiem.

AKCJA KAMIEŃ | VAN EGY HATÁR

reż. Barnabás Tóth, Węgry 2017, 19’

Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o ojcu i synu, którzy w 1949 roku próbują przedostać się na drugą stronę Żelaznej Kurtyny.

WULKANICZNA WYSPA | VULKÁNSZIGET

reż. Anna Katalin Lovrity, Węgry 2017, 9’

Na wyspie zabarwionej odcieniami fioletu, różu, turkusu, żółci i najgłębszej czerni, wybucha wulkan. Pluje chmurami w kolorze różowym, które zmieniają kolor futra młodej tygrysicy na głęboką, magiczną czerwień, budząc jej kobiecość. Od tego momentu ścigana przez pijanego białego tygrysa musi walczyć o swoją niezależność. Zachwycająca kolorami animowana opowieść o tajemniczych siłach natury.

piątek, 25 maja

19.00 1945 | 1945

reż. Ferenc Török, Węgry 2017, 91’

Upalny sierpniowy dzień w 1945 roku. Właściciel apteki przygotowuje się do ślubu swojego syna, dróżnik przekłada niemrawo zwrotnice, a właściciel powozu czeka pod stacją na klientów. Dwóch tajemniczych mężczyzn w czerni wysiada z pociągu. To ojciec i syn, Żydzi ocaleli z Holokaustu. W ciszy maszerują w stronę miasteczka za wozem, na którym znajdują się dwie drewniane skrzynie. Podczas gdy dwaj mężczyźni zmierzają w stronę miasteczka, zawiadomieni przez dróżnika mieszkańcy wpadają w panikę.

sobota, 26 maja

19.00 W PĘTLI | HUROK

reż. Isti Madarász, Węgry 2016, 95’

Ádám traci w wypadku samochodowym swoją dziewczynę, która spodziewa się dziecka. Wkrótce mężczyzna dostaje od losu szereg szans na naprawienie przeszłych błędów, które niefortunnie przyczyniły się do tragedii. Nie są one jednak równoznaczne z zaczynaniem wszystkiego od początku. Próbując zapobiec śmierci ukochanej mężczyzna musi mierzyć się ze skomplikowanymi konsekwencjami swoich wcześniejszych decyzji.

BILETY: 22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

Studenci Filologii Węgierskiej UJ: 12 zł

Karnet (6 seansów): 60 zł

środa, 23 maja, godz. 11.00

DOJRZAŁE KINO – pokaz przedpremierowy

ELLA I JOHN | LEISURE SEEKER

reż. Paolo Virzì, Włochy/Francja 2017, 112’

Hellen Mirren i Donald Sutherland jako uciekająca przed światem para, która udaje się w podróż do domu Ernesta Hemingwaya swoim starym kamperem. To będzie wyprawa pełna niespodzianek i przygód, od samego początku aż do końca.

w kinach od 25 maja.

Dojrzałe Kino to cykl seansów dla Dojrzałych Widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych Widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

BILETY dla seniorów: 14 zł

czwartek, 24 maja, godz. 11.00

BARANKI W PIELUCHACH dla rodziców i malucha

PRAWDZIWA HISTORIA | D’APRÈS UNE HISTOIRE VRAIE

reż. Roman Polański, Francja/Polska/Belgia 2018, 101’

Thriller psychologiczny autorstwa Romana Polańskiego o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze. W rolach głównych Emmanuelle Seigner i Eva Green.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.

UWAGA! KONKURS! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!

5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

BILETY: 13 zł, maluch gratis

czwartek, 24 maja, godz. 23.00

studencki NOCNY KLUB FILMOWY – pokaz przedpremierowy

THELMA | THELMA

reż. Joachim Trier, Norwegia/Francja/Dania/Szwecja 2017, 116’

W rozpoczynającej studia Thelmie po raz pierwszy rodzi się miłość, którą komplikuje nieustająca kontrola ze strony rodziców oraz fakt, że w dziewczynie drzemią ukryte, nadprzyrodzone siły. Thriller Joachima Triera, twórcy Głośniej od bomb.

Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami.

W kinach od 8 czerwca.

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

BILETY dla studentów: 11 zł

BARANY W MOS:

Od 18 do 24 maja na ekranie kinowym w Małopolskim Ogrodzie Sztuki:

DZIEWCZYNA WE MGLE | LA RAGAZZA NELLA NEBBIA

reż. Donato Carrisi, Włochy/Niemcy/Francja 2017, 128′

W małym alpejskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Agent specjalny Vogel nie ma wątpliwości, że porwana nie żyje i że winien jest ktoś z miejscowych. W roli głównej gwiazda Wielkiego piękna, Toni Servillo.

PRAWDZIWA HISTORIA | D’APRÈS UNE HISTOIRE VRAIE

reż. Roman Polański, Francja/Polska/Belgia 2018, 101’

Thriller psychologiczny autorstwa Romana Polańskiego o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze. W rolach głównych Emmanuelle Seigner i Eva Green.

ŚMIERĆ STALINA | THE DEATH OF STALIN

reż. Armando Iannucci, Wielka Brytania/Francja/Belgia 2017, 107′

Bardzo niepoprawna politycznie komedia o śmierci okrutnego dyktatora, która rozpoczyna szaleńczą walkę o władzę i przeżycie na najwyższych szczeblach Kremla. W rolach głównych Steve Buscemi i Jeffrey Tambor.

TULLY | TULLY

reż. Jason Reitman, USA 2018, 96’

Marlo, żona i matka trójki dzieci, jest prawdziwą superbohaterką, która bardzo potrzebuje choć chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w jej domu zjawia się tajemnicza niania… Charlize Theron w najnowszej produkcji twórców filmu Juno.

 

KANIBALE – dziesięć lat po debiucie

Koncert: ELUKTRICK, ANGELS (support) w ramach festiwalu 23. Nowohucka Wiosna Muzyczna

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. dowiedz się więcej

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij