close
PRZEDWAKACYJNY REPERTUAR TEATRU BARAKAH

PRZEDWAKACYJNY REPERTUAR TEATRU BARAKAH

Wakacje za pasem, mimo to twórcy Teatru Barakah nie próżnują! 07.06. zapraszamy na spektakl gościnny w reżyserii studenta AST Szymona Kornackiego pod tytułem „Superbohaterowie”. 08.06., 09.06. oraz 10.06. na scenie zagoszczą „Dzieci z dworca Zoo”. 13.06. odbędzie się czytanie „Lekcji przyzwoitości” na podstawie „Szkoły Klasztornej” Barbary Frischmuth. 16.06. na widzów czeka widowisko „Królowe dancingu – pożegnanie z tytułem”. Wielbiciele Rewii Drag Queen mogą być jednak spokojni, bowiem 21.06. (premierowo!), 22.06. oraz 23.06. ich ulubieńcy ponownie pojawią się na scenie podczas spektaklu „My Way, My Dream, My Life – Moje marzenie”. Teatr Barakah bierze także aktywny udział w Nocy Teatrów – szczegóły poniżej. Rezerwacje miejsc trwają od 01.06.

Przyjemna informacja dla naszych czytelników, fanów, sympatyków, zwolenników etc.: na hasło „KULTURAtka” czeka na wszystkich 10% zniżki – zarówno w kasie biletowej Teatru Barakah, jak i przy barze klimatycznego ArtCafe. (Uwaga! Promocja nie obejmuje „Rewii…”, „Dzieci…” oraz premier).

Krótkie opisy spektakli.

  • SUPERBOHATEROWIE

„X: Kiedy wchodzę do tramwaju i widzę tam mnóstwo wolnych miejsc – nie siadam. Dlaczego? Przecież usiadłbym chętnie, bo cały dzień stałem. Dlatego, że kto wie czy na następnym przystanku nie wsiądzie jakaś staruszka, dziadek albo dziewczyna w ciąży – a wtedy trzeba będzie wstać i ustąpić im miejsce. Dlatego wyprzedzam zdarzenia, inwestując w dobry uczynek, zanim jeszcze ma on miejsce. Stoję”.

Komedio-dramat o:
– udawaniu kogoś, kim chciałoby się być (a raczej się nie jest)
– samotności, rozczarowaniu, nudzie, smutku, porażce,
– małych codziennych dziwactwach,
– momencie w życiu, który można co najwyżej przeczekać zapychając się ciastem z osobami, które nie do końca się zna i lubi,
– superbohaterach.

scenografia, kostiumy, projekcje: Jerzy Basiura
tekst, reżyseria, rozczarowanie: Szymon Komarnicki
muzyka na licencji CC: Scott Buckley – https://www.scottbuckley.com.au/, Ozzed – https://ozzed.net/, uprzejmie dziękujemy również zespołowi The Dumbs za możliwość wykorzystania w spektaklu utworu „Spiderman”
obsada: X – Filip Bochenek, Y – Ula Tylek, Z – Szymon Grzybek oraz sernik
_______________________________________________
WSTĘP WOLNY

  • DZIECI Z DWORCA ZOO

„Czułam się jak we wspaniałej, nowej rodzinie. Nie mówiłam dużo, ale miałam, wiedziałam, że mogłabym z nimi rozmawiać o wszystkim. Heroina zrobiła z nas rodzeństwo. Wszyscy byliśmy równi. Potrafiłabym zdradzić im najskrytsze myśli. Czułam się szczęśliwa jak nigdy dotąd. Spaliśmy w jednym łóżku. Nikt mnie nawet nie dotknął. Byliśmy przecież rodzeństwem, heroinowym rodzeństwem”.
Świat może być dobry, tak mówią, tak jest nauczane. Do świata trzeba się przystosować, grać według jego reguł. To też częste. Jednak nie wszyscy potrafią. Nie każdy jest w stanie się przystosować, nie każdy potrafi znaleźć jakąkolwiek nić porozumienia ze światem, z ludźmi, z samym sobą. Nie wszyscy mają wystarczająco siły, nadziei. Niektórzy wszystko widzą poprzez ciemne okulary. Takie są dzieci z dworca ZOO. Pragną uciec, pragną bliskości, światła, co często sprawia, że parzą się albo płoną. Świat może być dobry. Kiedy się dobrze przyćpa.

autor: Christiane F. / tłumaczenie: Ryszard Turczyn
reżyseria: Sebastian Oberc
dramaturgia: Bartek Harat, Sebastian Oberc
muzyka: Adrian Konarski
aranżacja przestrzeni: Sebastian Oberc
choreografia: Iwona Olszowska, kostiumy: Monika Kufel
reżyseria świateł: Ana Nowicka
obsada: Paulina Michta, Paulina Napora, Ana Nowicka, Alina Szczegielniak, Ewelina Walczak, Roman Gancarczyk, Dawid Ogrodnik / Krzysztof Zarzecki / Maciej Charyton, Dawid Pirański, Dominik Stroka, Mikołaj Śmierzchalski, Damian Wierzbicki
Linki do recenzji:
http://bit.ly/2CY4UWa
http://bit.ly/2pdTCuR
http://bit.ly/2kE1rFB
https://bit.ly/2H38Ew7
https://bit.ly/2qBm48t
https://bit.ly/2Dsdj5b
https://bit.ly/2HuWYln
https://bit.ly/2qAVmwv

Data premiery: 11 XI 2017
Czas trwania: 180 min.
W spektaklu użyte jest świtało stroboskopowe.

BILETY: 60 zł [normalne] / 40 zł [ulgowe]
✘ Zakup: kasa teatru: pn.-pt. w godz. 10:00-17:00 i na godz. przed każdym wydarzeniem /
przelew: http://teatrbarakah.com/barakah-wp/bilety-i-wynajem/ / ewejsciowki.pl:
https://ewejsciowki.pl/embedded/repertuar/25
✘ Rezerwacja: rezerwacje@teatrbarakah.com / 12 397 80 47

  • LEKCJA PRZYWOITOŚCI – CZYTANIE

„Lekcja przyzwoitości” na podstawie „Szkoły Klasztornej” Barbary Frischmuth.
Czytanie debiutanckiej powieści cenionej austriackiej pisarki Barbary Frischmuth w przekładzie Elizy Borg. W Austrii i Niemczech jest to niemal klasyka, w Polsce powieść jest prawie nieznana. „Szkoła klasztorna” oparta jest na motywach autobiograficznych, bowiem autorka spędziła cztery lata w katolickiej szkole dla dziewcząt. To opowieść o dorastaniu w opresji, o świecie mocno odizolowanym, ciasnym, pełnym zakazów i ograniczeń. Tępi się tutaj indywidualizm, instynkty solidarnościowe i bliskie relacje, unika niewygodnych tematów, podsyca rywalizację, mściwość, wzajemne antypatie. Nie jest to jednak opowieść wyłącznie o konkretnej szkole, a raczej o mechanizmach działania wielu społeczeństw i społeczności.

reżyseria: Julia Mark
czyta: Kasia Chlebny
na podstawie: Barbara Frischmuth „Szkoła klasztorna” w przekładzie Elizy Borg, Wydawnictwo „Od Do”, 2018

Współorganizator: Austriackie Forum Kultury
Partner: Konsulat Generalny Austrii w Krakowie
_______________________________________________
WSTĘP WOLNY

  • JEDYNA REWIA DRAG QUEEN – „Królowe Dancingu” – Pożegnanie z tytułem

Każdy spektakl ma to do siebie, że z czasem musi zejść ze sceny, dzieje się to i tym razem z naszą Rewią „Królowe Dancingu”. Ten spektakl będzie wyjątkowy, bo będzie spektaklem zielonym czyli wszystko się zdarzyć może. A już we wrześniu nowa PREMIERA!
Królowe Dancingu – to show, na które od dawna czekacie, barwne, ale z refleksją. Zabierzemy Was w cudowny świat polskiej piosenki. Młodsi widzowie zapoznają się ze starszymi utworami, a starsza publiczność przypomni sobie dawne piękne czasy – piosenki z tekstem i melodią. Pokażemy hity z naszej narodowej dyskografii ostatnich kilkudziesięciu lat. Papina McQueen będzie falowała i spadała. Savannah urzeknie Was swym blaskiem a Ka Katharsis poszuka swojego chłopaka. Ponownie będzie magia Victora Febo. Seksapil tancerzy: Karola, Oskara, Witolda, wszystko w blasku kolorowych świateł i cekinów.
Robimy to dla Was, po to by dać szczęście.
Przybywajcie!!!

OBSADA:
Papina McQueen – Stewardessa w przelocie
Ka Katharsis
Savannah Crystal
Karol Szymonik
Oskar Fusek
Witold Filar
Victor Febo

  • MY WAY, MY DREAM, MY LIFE – MOJE MARZENIE

Bohater spektaklu pojawi się w różowej pidżamie i nie tylko… Na pozór trwa zwykły melancholijny wieczór, nasycony muzyką, skłaniający jak gdyby do głębokich refleksji. Fantazyjna opowieść, która zabierze Cię w niezwykłą podróż marzeń. Spektakl z utworami dobrze Wam znanymi, śpiewanymi przez największe Divy sceny i estrady, wzbogacony o prezentacje multimedialne, monologi z truizmami, żarty. A wszystko to sprawi, że uwierzysz w siebie i poczujesz się szczęśliwy, a Twoje życie zapewne się pozytywnie odmieni.

[ ENGLISH VERSION]
The main character shows up in pink pyjamas, but not only… It is an ordinary, melancholic evening, sated with music and thought-provoking ambience. A fancy story that will take you on an amazing dream voyage. A show filled with well – known songs, sung by the greatest divas of the stage, enriched with multimedia presentations, truisms and jokes. All this will make you believe in yourself and will bring happiness and positive vibe into your life.

Występują:
Papina McQueen – Stewardessa w przelocie
Łukasz Szkiłądź
Mateusz Miela

  • NOC TEATRÓW

WSTĘP WOLNY – rezerwacja miejsc od 1 czerwca – rezerwacje@teatrbarakah.com

11:00 – OPOWIEŚCI WIATRU – spektakl gościnny Stowarzyszenia Na Scenie w ramach Nocy Teatrów

Narratorem przedstawienia jest Zawieja – postać ucieleśniająca wiatr, która wędrując poprzez świat, jest świadkiem rozmaitych wydarzeń, które stają się kanwą jej opowieści. W pierwszej opowieści Zawiei poznajemy historię profesora matematyki, który pragnąc wszystko na świecie policzyć, wyliczyć i przeliczyć, zapomina o wartościach niematerialnych, aż w końcu traci swój cień. Dzięki pomocy Poezji udaje mu się odzyskać harmonię w widzeniu świata. Finałowa piosenka tej historii mówi: „Kto prawdy w życiu szuka, niech dobrze o tym wie, że nauka i sztuka to siostry dwie”.

Druga opowieść Zawiei to historia dziewczynki, która jest tak zapatrzona w bogactwa i piękne stroje, że chcąc nie ubłocić swoich nowych bucików, wrzuca do kałuży bochen chleba, aby przejść po nim jak po kamieniu. Ten nierozważny czyn sprawia, że dziewczynka odbiera lekcję skromności i pokory, podczas której pojmuje, że to nie drogie stroje zdobią człowieka, lecz piękne cechy jego charakteru oraz dobre uczynki.

Trzecia opowieść Zawiei mówi o szacunku dla pracy i konsekwencji w realizacji celów. Jej bohaterem jest skromny szewc, który po rozmaitych perypetiach osiąga wreszcie w życiu sukces i szczęście, dzięki temu, że wytrwale robi w życiu dokładnie to, co naprawdę lubi i potrafi.

Opowieści mają formę scen odgrywanych sugestywnie przez aktorów. W każdej z nich pojawia się ważny problem moralny, którego rozwiązanie wymaga aktywnego udziału publiczności. Dzięki temu dzieci mają realne szanse oceny sytuacji, wyciągania wniosków, interaktywnego udziału w przedstawieniu i wpływania na bieg wydarzeń.

scenariusz i reżyseria: Wojciech Graniczewski
muzyka: Jan Hnatowicz
kostiumy: Bożena Pędziwiatr
obsada: Lidia Bogaczówna, Anna Lenczewska, Jacek Milczanowski, Izabela Werykiewicz / Katarzyna Zawiślak-Dolny

_______________________________________________

18:00 – WKRÓTCE NADEJDZIE TEN CZAS

„Ależ, ja nie krytykuję sposobu, w jaki robisz te rozmaite rzeczy. Ja krytykuję i wymachuję moją szablą i protestuję dlatego, że ty generalnie nic nie robisz, że mimo tysięcy obowiązków domowych siedzisz spocona, zaśliniona, nad kłębkiem wełny, i robisz na drutach ocieplacz jaj”.
Trzydziestopięcioletnia Rebekka umie tylko to, czego nie umie jej mąż Hilbert. Dlatego otrzymuje od Hilberta, który umie wszystko, prezent urodzinowy w postaci bardzo efektywnej pomocy domowej, dynamicznej dziewicy, Ody. Natomiast Hilbert nie lubi ani żony Rebekki, której podstawowym zajęciem jest obsesyjne robienie na drutach ocieplacza jajek, ani jej byłego męża, dobrodusznego wędkarza Johna, który gorąco kocha „wieczną tułaczkę” – Ingrid. Dlatego Hilbert uprawia seks z ukochaną Johna, a nie z własną żoną.
„Wkrótce nadejdzie ten czas” Line Knutzon, nazywanej duńskim Mrożkiem, jest prapremierową skandynawską produkcją krakowskiego Teatru BARAKAH. To surrealistyczna i absurdalna komedia-dreszczowiec o powierzchownym życiu współczesnego małżeństwa, powielanych trywialnościach, stereotypowych kłótniach, niezrealizowanych marzeniach, zaniedbanej miłości i utracie poczucia upływającego czasu.

autor: Line Knutzon / tłumaczenie: Paweł Partyka
reżyseria: Ana Nowicka i Paweł Partyka
asystent reżysera: Szymon Grzybek
kostiumy: Paweł Partyka
obsada: Małgorzata Brożonowicz-Sienkiewicz, Kamila Klimczak, Ola Konior, Kinga Kowalska, Szymon Grzybek, Bartek Kwiatkowski

_______________________________________________

22:00 – Rewia Drag Queen – KRÓLOWE DANCINGU

To show, na które od dawna czekacie, barwne, ale z refleksją. Draq Queens zabierają Was w cudowny świat polskiej piosenki. Młodsi widzowie zapoznają się ze starszymi utworami, a starsza publiczność przypomni sobie dawne piękne czasy – piosenki z tekstem i melodią. Usłyszycie hity z naszej narodowej dyskografii ostatnich kilkudziesięciu lat. Papina McQueen faluje i spada. Ka Katharsis znowu nas odwiedzi a Savannah będzie szukać swojego chłopaka. Jest też oczywiście magia Victora Febo, do tego seksapil tancerzy: Karola, Oskara, Witolda, a to wszystko w blasku kolorowych świateł i cekinów. Robimy to dla Was, po to by dać szczęście. Przybywajcie!

reżyseria: Ana Nowicka
choreografia: Katarzyna Kleszcz
obsada: Papina McQueen – Stewardessa w przelocie, Ka Katharsis, Savannah Crystal, Karol Szymonik, Oskar Fusek, Witold Filar, Victor Febo

Nowa książka Briana Tracy’ego już w sprzedaży

„Niebo” na Krakowskim Festiwalu Filmowym (Recenzja)

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. dowiedz się więcej

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij