close
Wakacyjne nowości Wydawnictwa Sensus

Wakacyjne nowości Wydawnictwa Sensus

Wydawnictwo Sensus poleca nowości wydawnicze miesiąca czerwca i lipca.

Premiery lipiec 2019:

Kalsarikänni. Sztuka relaksu po fińsku – Miska Rantanen (premiera 17 lipca)

Każdy dzień w pracy przynosi kolejne fale stresu i frustracji. Świat szaleje: efekt cieplarniany, terroryści i pospolite bandziory, dopalacze, ekscesy polityków wybranych w demokratycznych wyborach, tanie sensacje z życia celebrytów – coraz trudniej to wszystko znieść. Szczęśliwie ludzie Północy znaleźli antidotum na wszelkie nieszczęścia. W Szwecji i Norwegii filozofia ta konkretyzuje się pod hasłem lagom, co oznacza umiar. Ma być demokratycznie, bezpiecznie, ekologicznie. Z kolei Dania postawiła na hygge: zanurzanie się w nastroju, unikanie pośpiechu i cieszenie chwilą w stylowym otoczeniu. Co jednak ma zrobić ktoś, kto potrzebuje antidotum na stres, ale nie odpowiada mu nudne i mdłe lagom ani nienaturalne i nieżyciowe hygge?

W tej książce znajdziesz odpowiedź na to ważne pytanie. Otóż twardzi fińscy faceci już dawno rozwiązali ten stary jak świat dylemat. Mowa o kalsarikanni, czyli piciu w gaciach. Tę filozofię można łatwo zaadaptować – w każdych warunkach, bez względu na sytuację, nastrój i otoczenie. Kalsarikanni nie wymaga kosztownych przygotowań. Prędko przynosi rezultaty i jest odpowiednie dla wszystkich pełnoletnich. Daje ukojenie i pozwala szybko zregenerować siły. Nie jest pozerstwem, grą czy udawaniem. Dzięki tej książce dowiesz się, jak wykorzystać kalsarikanni, by zaspokoić własne potrzeby, zgłębisz barwną historię picia w gaciach, zrozumiesz etymologię nazwy tej zacnej sztuki i zapoznasz się z bogatymi doświadczeniami Finów w jej różnorakim interpretowaniu.

Dowiedz się, jak skutecznie wdrożyć fiński styl dobrego życia:
• warunki perfekcyjnego kalsarikanni
• przygotowanie piwa, wnętrza i odpowiedniego stroju
• połączenie picia w gaciach z muzyką lub filmem
• przystawki, dania główne i desery a picie w gaciach
• kiedy nie warto celebrować kalsarikanni
Kalsarikanni – prawdziwy fiński reset!

Link do książki: http://sensus.pl/ksiazki/kalsar.htm

Medytacja dla zabieganych. Jak w 8 tygodni zmienić swoje życie – Dorota Mrówka (premiera 9 lipca)

Chcesz zacząć medytować, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Od dawna myślisz o tej praktyce, jednak powstrzymuje Cię przekonanie, że zajmuje ona bardzo dużo czasu i wymaga wielu poświęceń? Obawiasz się, że medytowanie wpłynie na Ciebie tak głęboko, że zmieni Twój światopogląd, czego sobie absolutnie nie życzysz? Twoje rozterki i wątpliwości są jak najbardziej zrozumiałe – na szczęście autorka tej książki rozwieje je bez reszty. Na kartach swojego poradnika proponuje całkowicie świeckie podejście do praktykowania medytacji. Czerpie oczywiście z różnych tradycji i kręgów kulturowych, swój program medytacyjny opracowała jednak z poszanowaniem wierzeń i wyznań ludzi, którzy chcą rozpocząć przygodę z medytacją. Oraz z uwzględnieniem ograniczonego czasu, jakim dysponuje współczesny mieszkaniec zachodniego świata.

Pierwsza część książki tłumaczy, dlaczego w ogóle warto medytować. Znajdziesz w niej nieco teorii oraz osobistych doświadczeń autorki. Opisuje ona różne techniki oddechowe, a także zmiany, jakie w trakcie medytowania zachodzą w naszych głowach. Dowiesz się, czego możesz się spodziewać, jak będą wyglądać kolejne etapy wtajemniczenia i jakie trudności przyjdzie Ci pokonać. Druga część to czysta praktyka – ośmiotygodniowy kurs, który przeprowadzi Cię przez kolejne etapy: od świadomego relaksu po medytacje bezzadaniowe i medytację w ruchu. W każdym tygodniu będziesz poznawać inne techniki i narzędzia, spośród których wybierzesz swoje ulubione. Po upływie ośmiu tygodni samodzielnie wyruszysz w dalszą drogę w stronę medytacji i wewnętrznego rozwoju.

Dorota Mrówka — kobieta wielu zawodów; z wykształcenia teatrolog, przez długi czas pracowała między innymi jako dziennikarz prasy codziennej oraz branżowej, związana była także z mediami elektronicznymi. Kiedy skończyła 40 lat, postanowiła zmienić priorytety i zająć się tym, co w życiu naprawdę ważne — duchowością oraz własnym rozwojem, dzięki którym może przyczynić się również do poprawy jakości życia innych. Od wielu lat eksploruje filozofie Dalekiego Wschodu, starając się przełożyć ich nauki na realia świata zachodniego, dzięki czemu stają się przydatnym narzędziem w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Kolekcjonuje i wykorzystuje techniki medytacyjne z najdalszych zakątków świata. Prowadzi warsztaty medytacji i mindfulness, na co dzień współpracuje w Fundacją Hinc Sapientia. Autorka bloga Życie bez napinki (https://zyciebeznapinki.pl) oraz książek Joga bez napinki (Sensus) i Odczarować medytację (Sensus). Więcej informacji na www.dorotamrowka.com.

Link do książki: https://sensus.pl/ksiazki/medyza.htm

Premiery czerwiec 2019

Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu. Wydanie II rozszerzone – Dagmara Gmitrzak

TWÓRCĘ NAJCZĘŚCIEJ kojarzymy z artystą, czyli oryginalną i kreatywną osobą, która realizuje swoje wizje w formie obrazów, książek, muzyki, filmów, fotografii etc. Ale twórcą może być również naukowiec, który stawia hipotezy, przeprowadza eksperymenty, łączy i tworzy nowe idee. Jest wytrwały, konsekwentny, otwarty na nowe zjawiska i wiedzę. Jeśli poszerzymy perspektywę, zobaczymy, że tak naprawdę każdy z nas jest twórcą, ponieważ w mniej lub bardziej świadomy sposób kreujemy nasze życie. Kreatywności używamy w różnych sferach życia, nawet jeżeli wydaje nam się, że tak się nie dzieje.

Twórczy potencjał
Zacznijmy więc od tego, że każdy z nas jest niezwykle kreatywny, ponieważ kreatywność jest narzędziem, w które zostaliśmy wyposażeni na drogę swojego życia. Każdy z nas może mieć zatem nieograniczony dostęp do potężnej twórczej mocy swojego umysłu. Różnimy się tylko intensywnością swojego pragnienia, aby być twórczymi, oraz tym, w których dziedzinach nasza kreatywność może zamanifestować się najpełniej. Zatem nasze pragnienie bycia twórczym wpływa na to, w jakim stopniu korzystamy ze swoich twórczych możliwości. Każdy z nas ma swoją indywidualną drogę życia. Jedni chcą tworzyć dzieła, inni wolą tworzyć idee, a jeszcze inni uczestniczyć w procesie ich rozwijania. Żyjemy w świecie różnorodności. Niektóre zawody czy pasje wymagają rozwijania inteligencji logicznej, inne muzycznej albo interpersonalnej (na temat różnych inteligencji przeczytasz w drugiej części książki). Każdy rodzaj inteligencji może być pomocny w zupełnie innej dziedzinie.

Czym jest kreatywność?
Kreatywność to w najszerszym rozumieniu:
•tworzenie czegoś nowego, oryginalnego,
•szukanie nowych rozwiązań,
•patrzenie z różnych perspektyw,
•łączenie w ciekawy sposób rzeczy, idei, zjawisk,
które z pozoru do siebie nie pasują,
•wychodzenie poza utarte schematy myślenia,
•robienie czegoś w inny sposób,
•zdolność do widzenia świata, zdarzeń w inny sposób,
•połączenie naszej wyobraźni
(myślenie) i działania (tworzenie).

Link do książki: https://sensus.pl/ksiazki/rozwi2.htm

Rodzic najlepszy pod słońcem. Cztery kroki do szczęśliwego dzieciństwa Twojego dziecka – Edyta Zając

Opis książki 
Wystarczy tylko miesiąc, by stać się lepszą mamą, lepszym tatą…
Najlepszy rodzic pod słońcem, czyli jaki? Perfekcyjny, nieomylny i bezbłędny? Oddający sto procent swojego czasu dziecku czy może cieszący się własną, niezależną częścią życia? Czy można stać się najlepszym rodzicem, jeśli ma się za sobą trudne doświadczenia i nie raz, i nie dwa dokonało się nie najlepszego wyboru wychowawczego?

Rodzicielstwo to nieustający rozwój. Tę piękną przygodę zaczynamy jako czysta kartka i wraz z kolejnymi miesiącami uczymy się znaczenia słów „spełnione rodzicielstwo”. I choć każdy z nas od czasu do czasu popełnia błędy lub podejmuje niezbyt dobre decyzje, nic nie jest stracone. Zawsze przecież można zacząć od nowa. Najlepszy pod słońcem rodzic jest w każdym z nas – trzeba tylko obudzić go ze snu.

Rozpocznij miesiąc pracy nad piękniejszym rodzicielstwem:

Zbuduj pokłady cierpliwości, z których możesz czerpać bez końca
Zadbaj o konsekwencję w działaniu i stwórz dzięki temu szczęśliwy dom
Stwórz z dzieckiem piękną relację
Zadbaj o swój rozwój, który będzie inspirować Twoje dziecko do własnych poszukiwań
W ciągu tych czterech tygodni przepracujesz najważniejsze tematy związane z Twoim kluczowym życiowym zadaniem – byciem matką lub ojcem. Przeanalizujesz to, co wydarza się w Twojej psychice, nastawieniu i emocjach, gdy wchodzisz w rolę rodzica. Ze swoich obserwacji wyciągniesz budujące wnioski i na ich podstawie wprowadzisz zmiany, które uczynią Cię rodzicem najlepszym pod słońcem, czyli szczęśliwym!

O autorze

Edyta Zając – jest psychologiem, trenerem oraz autorką książek psychologicznych i bloga poświęconego psychologii. Od kilku lat prowadzi kursy online, które umożliwiają współpracę z psychologiem bez wychodzenia z domu. Jest żoną Mirka oraz mamą trójki dzieci.

Link do książki: https://sensus.pl/ksiazki/rodzic.htm

Reiki. Odkryj moc zdrowia – Marta Pyrchała-Zarzycka

Pięć uniwersalnych zasad reiki:
1. Właśnie dziś się nie złość
2. Właśnie dziś się nie martw
3. Właśnie dziś szanuj
4. Właśnie dziś pracuj uczciwie
5. Właśnie dziś bądź wdzięczny
Czy wiesz, że Twoje ręce leczą? Czy chcesz nauczyć się ich używać?
Japońskie słowo reiki oznacza wpływ duchowy. W potocznym rozumieniu jest nazwą systemu uzdrawiania, polegającego na czerpaniu z życiowej energii przenikającej wszystko i wszystkich. Założeniem terapii reiki jest uznanie, że stan określany mianem zdrowia uzyskuje się dzięki zachowaniu harmonii między człowiekiem – jego ciałem, umysłem i duchem – a otoczeniem. Choroba jest zaburzeniem owej harmonii. Terapia reiki eliminuje zaburzenie na dwa sposoby: pobudzając organizm do zdrowienia i uwalniając blokady energetyczne w czakrach i meridianach.
Wiedza dotycząca systemu uzdrawiania reiki nie jest tajemna – każdy może się nauczyć świadomego używania życiowej energii. Ta książka, autorstwa dyplomowanej bioenergoterapeutki, powstała własnie po to, by wprowadzić Cię w świat terapii reiki. To pierwsza na polskim rynku pozycja, w której niezbędną wiedzę znajdą zarówno osoby początkujące, zainteresowane medycyną naturalną oraz energoterapią, jak i doświadczeni terapeuci. Poza teorią i szczegółowym opisem zabiegów poradnik zawiera sporo objaśnień, przykładów i anegdot, dzięki czemu – na co ma nadzieję autorka – wiedza zostanie lepiej przyswojona i zapamiętana.

Marta Pyrchała-Zarzycka — dyplomowana bioenergoterapeutka i naturoterapeutka. Posiada tytuły: Mistrza Nauczyciela Reiki, Mistrza Kundalini Reiki oraz Cone Master Hopo; jest zaawansowanym uzdrowicielem pranicznym i psychoterapeutą pranicznym. Należy do Krajowego Cechu Radiestetów i Bioenergoterapeutów. Jej praca dyplomowa z dziedziny naturoterapii dotyczyła psychoneuroimmunologii — nowoczesnej nauki medycznej badającej wpływ umysłu na ciało. Od kilkunastu lat prowadzi szkolenia z zakresu reiki w Polsce i Wielkiej Brytanii. Wyszkoliła już ponad tysiąc osób w kilkunastu krajach świata.

Link do książki: https://sensus.pl/ksiazki/reikio.htm

Monika Matura

Monika Matura

Na początku była muzyka i książki, co było pierwsze - nie pamiętam. Później dołączył do nich film i gry, a na końcu teatr. I tak mi zostało do dzisiaj :).

„Diego” i „Yesterday” przedpremierowo w Kinie KIKA

Trwa Bulwar[t] Sztuki 2019

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. dowiedz się więcej

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij