close
REDAKCJA

REDAKCJA

STOWARZYSZENIE EDUKACJI NIEFORMALNEJ KULTURATKA

Kraków

ZARZĄD

Maria Dubis- m.dubis@kulturatka.pl

W portalu zajmuję się współpracą z krakowskimi teatrami i recenzowaniem. Moje zainteresowania krążą w okół marketingu, social media i pr-u. Lubię szeroko pojęte media, bo dają wiedzę, miejsce do dyskusji i wyrażania poglądów. Lubię też słuchać ludzi, bo ich doświadczenia i widzenie świata to skarbnica mądrości. A Kulturatkę lubię za to, że zawsze trzyma rękę na kulturalnym pulsie Krakowa i nigdy nie zawodzi.

Monika Matura - m.matura@kulturatka.pl

Uwielbiam kulturę i sztukę w każdej postaci. Kiedyś była to muzyka, literatura i film, z biegiem czasu do tego grona dołączył również teatr. Nie stronię od różnorodności gatunkowej, choć najbliższe mojemu sercu są fantastyka oraz psychologia. W przypływie większej ilości czasu chętnie zanurzam się również w światy gier komputerowych. Mam ogromną słabość do zumby i tego co piękne (również jeśli piękno to dotyczy ludzi).

Magdalena Skowronska- m.skowronska@kulturatka.pl

Jestem energiczna, pogodna i otwarta na ludzi. Nieustannie dziwię się światu. Przyglądam się mu z zaciekawieniem i pokorą, na nowo odkrywam stare ścieżki i wydreptuję swoje. Moja pasja do kultury nie ma początku i nigdy się nie skończy. Uwielbiam energię i dynamizm, dlatego wszędzie mnie pełno, próbuję nowych rzeczy, poznaję nowych ludzi i lądy. Na co dzień zarządzam projektami edukacyjnymi, jestem trenerem, podróżniczką, redaktorką i Prezeską Kulturatki. W wolnym czasie spaceruję po górach, jeżdżę na rolkach, tańczę i przytulam się do zwierząt. W Kulturatce pełnię funkcję Prezeski, zajmuję się również współpracą z wydawnictwami, recenzuję spektakle, filmy i książki. Jeżeli pasjonujesz się kulturą i chcesz rozwijać się w tym obszarze lub reprezentujesz instytucję kultury i chcesz nawiązać z nami współpracę, napisz do mnie. E-mail: m.skowronska[at]kulturatka.pl

TEATR

Agata Olek- teatr@kulturatka.pl

[/author_info]

KINO

Dagmara Marcinek - kino@kulturatka.pl

 Staram się być zorganizowana jak Bree Van De Kamp, zawsze optymistycznie wierzyć w „lepsze jutro” jak Scarlett O’Hara, jednocześnie traktując życie z dystansem, a czasami i naiwnością jak Débora Quesada. Ukończyłam dziennikarstwo oraz filmoznawstwo i nowe media na UJ. Kocham filmy noir, musicale i nowe aplikacje na swoim telefonie. Uwielbiam też kicz i popkul­turę, dla­tego Madonna zawsze będzie moim nume­rem jeden. Na twit­te­rze jako @_mis­s_wal­dorf_.

WYSTAWY

Karolina Pisarek - wystawy@kulturatka.pl

Absolwentka historii sztuki i ochrony dóbr kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje się architekturą powojennego modernizmu oraz polskim designem II połowy XX wieku. Od lat zafascynowana Italią. Miłośniczka piękna, którym stara się otaczać na każdym kroku. Wolne chwile spędza na fotografowaniu i wycieczkach rowerowych. W Kulturatce zajmuje się działem wystaw.

MUZYKA

Karolina Futyma- muzyka@kulturatka.pl

 Mówi o sobie, że jest hybrydą kobiety i kota. Leniwiec z kubkiem kawy i Facebookiem w ręku, miłośniczka polskiej muzyki i polskiej (tak, polskiej) kinematografii. Na co dzień etatowiec, po pracy wychodzi pobiegać, a jak ma ochotę zjada dwie czekolady na raz. Czasami trzy. Od niedawna posiadaczka suczki husky o imieniu Dora. Uwielbia koncerty, kocha łazić po górach, czasami zrobi trochę zdjęć. Taka z niej Karla.

LITERATURA

Karolina Chłoń- literatura@kulturatka.pl

Z zamiłowania pisarka, z zawodu i wykształcenia księgowa, pracownik korporacji. Autorka powieści „Detoks”, która ukazała się w polskich księgarniach jesienią 2012 roku. W wolnym czasie prowadzi bloga o tematyce lifestylowej, gdzie garść przemyśleń nad filiżanką kawy miesza się ze szczyptą humoru. Od czasu do czasu uwielbia zatopić się w zamszowym fotelu studyjnego kina, lub z aparatem w ręce wyruszyć na fotograficzne łowy – gdzie tylko oczy poniosą. Wychowana na książkach Musierowicz i Siesickiej. W chwilach słabości sięga po „Mistrza i Małgorzatę” Bułhakowa… albo „Bikini” Wiśniewskiego. Świeżo upieczona fanka literatury faktu (m.in Tochman, Szczygieł) oraz biografii (m.in. Marilyn Monroe, rodzina Kennedych) i dobrze wydanych albumów fotograficznych (m.in. McCurry, Newton, Avedon, Demarchelier, Leibovitz czy Arnold). W Kulturatce od 2014 roku. Redaktorka działu Literatura. Autorka recenzji książkowych, teatralnych, kinowych oraz relacji ze spotkań z pisarzami (m.in. z Mariuszem Szczygłem i Witoldem Szabłowskim). Gdy dorośnie, chce zostać dziennikarką.

KULTURATKA DZIECIOM

Agnieszka Jedynak- kulturatka.dzieciom@kulturatka.pl

Matka, żona i ko… bieta niezależna. Z wykształcenia i zatrudnienia – urzędnik wagi niebagatelnej bo państwowej. Z zamiłowania – pasjonatka łapania wielu srok za ogon, bo przecież życie jest tak krótkie! Bez opamiętania piecze, robi i przerabia zdjęcia, CZYTA i uśmiecha się. W wolnych chwilach zajmuje się swą niedawno narodzoną córeczką. Kocha działać, gdyż im więcej projektów w których bierze udział, tym więcej wolnego czasu (niech żyje dobra organizacja!). Życiowy cytat: „Całe życie czeka się na CHWILE…”

REDAKTORZY

Aleksandra Cabaj

Absolwentka Gospodarki i Administracji Publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Filmoznawstwa na UJ. Miłośniczka musicali, melodramatów i polskich komedii dwudziestolecia międzywojennego. Po pracy w korporacji biegnie do kina, teatru lub na spotkanie z przyjaciółmi, w głowie nucąc piosenki Chóru Dana czy hity zasłyszane w radiu lub filmie. Wrażliwa, zwłaszcza na dobro i piękno.

Anna Ciećko

 Humanistka. Studentka Kulturoznawstwa, miłośniczka klasyki i kultury w szerokim znaczeniu, zauroczona sztuką Klimta i Mehoffera. Zajmuje się  wystawami, do których zwiedzania gorąco zachęca przy każdej okazji. Gdyby nie codzienność – mogłaby bez końca przebywać w towarzystwie filmowych hitów oraz porywających, hiszpańskich powieści. Zafascynowana Krakowem i jego klimatycznymi  kawiarniami. Hobby? Wizyty w krakowskich kawiarniach i pisanie powieści J Rozmarzona o podróży po Włoszech, Hiszpanii i Skandynawii. Bez przerwy zdekoncentrowana…

Anna Haza

 Uwielbiam filmy Tarantino, pić kawę z moim mężem i biegać. Ostatnio nauczyłam się obsługi maszyny do szycia i marzę, aby stworzyć swoją autorską kolekcję. Gdy nie chodzę do teatru, czytam książki. Szczególnie lubię te starsze pozycje jak Frankenstein. Chciałabym kiedyś zrobić szpagat i oglądnąć na żywo finał Ligi Mistrzów.

Paulina Galisz

Ścisły umysł pochłonięty marzeniami i muzyką wszelaką. Początkująca autostopowiczka, marząca o dłuższej wyprawie do Meksyku. Tęskniąca za czasami hippisowskimi, dlatego namiętnie czytająca powieści Kerouac’a. Uwielbia dźwięki wydobywające się z saksofonu i gitary. Pasjonatka radia. Pomaga w przygotowywaniu audycji muzycznych Pociąg do muzyki i Radiowy Jazz Klub Helikon Radia Kraków.

Emilia Koszela

Miłośniczka kulturalnego życia i żywiołowej kultury. 

Karolina Mrowiec

Studentka Kulturoznawstwa, miłośniczka szeroko pojętej sztuki i fotomodelka. W jej życiu najważniejsze są trzy rzeczy: muzyka, kuchnia i podróże. Uwielbia czytać piękne książki, oglądać nakręcone z rozmachem filmy, słuchać alternatywnej muzyki i malować akwarelami. Mało mówi, ale dużo pisze. Zawodowa marzycielka. Obiera kierunek na północ, choć najlepiej czuje się wśród dzikiej, górskiej przyrody. Ceni spokój, naturalność i powolne życie.

Tomasz Osuch

 
Jego pasją jest Rumunia, magiczna i tajemnicza. Z wykształcenia etnolog i antropolog kultury. W chwili obecnej doktorant Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jego zamiłowaniem są podróże, wyjazdy w góry, kolekcjonowanie map oraz czytanie książek. Na co dzień pracuje oraz zaangażowany jest jako instruktor w ZHP, a także jako stażysta i praktykant w kilku stowarzyszeniach. Jak sam o sobie mówi – „Nie lubię siedzieć w miejscu”
  

Karolina Orlecka

 Wrodzone obiboctwo i brak kreatywności zmusiły mnie do posilenia się badaniami w Internecie. Wyniki są dość zaskakujące, otóż (poprawia okulary), najczęstszy i uznawany za najbardziej intrygujący opis „o mnie” okazuje się być długim co prawda, acz wciąż pojedynczym wyrazem – najlepiej, by był on jak najmniej zrozumiały dla przeciętnego użytkownika języka polskiego – z wystosowanym na końcu znakiem interpunkcyjnym, charakterystycznym dla zdań oznajmiających: ekscentryczna. Choć kropka wskazuje na zdanie, nie bez powodu przymiotnik napisany jest z małej litery. Jest to namacalny dowód ekscentryczności podmiotu opisującego. Tak więc: ekscentryczna. A tak poważnie: nie umiem się opisywać, ale zawsze ochoczo odpowiadam na wszelakie propozycję, jeśli w zdaniu słyszę wyraz kawopodobny.

Maja Skowron

 Studiuje polonistykę i filozofię. Miłośniczka muzyki filmowej, w wolnych chwilach czyta „Don Kichota”. W Kulturatce od 2015 roku.

Anna Wilk

Katarzyna Zuzek

Przygodę z Kulturatką rozpoczęła w 2005 roku – w tym czasie redaktor działu wystawy, szef działu teatry, prezes Stowarzyszenia Edukacji Nieformalnej Kulturatka. W czerwcu 2011 roku postanowiła przejść na zasłużoną kulturatkową emeryturę. Prywatnie. Pani filolog romanistyki. Podobno poliglotka. Rozważna i romantyczna. Interesuje się psychologią, pedagogiką, lingwistyką. Uwielbia podróże. I Szymborską. Do szuflady pisuje felietony. Na co dzień pracownik PMl. O dziwo – nieustannie zachwyca się pracą w korporacji! Z zamiłowania nauczyciel. Po godzinach lubi dobre kino, latte macchiato, czerwone wino…

FANPAGE 

Małgorzata Świerad

W Redakcji od lipca 2016. Zainteresowania marketingiem i PR-em sprawiają, że odpowiada głównie za facebookową stronę, choć zdarza się Jej popełnić przestępstwo zrecenzowania dobrego filmu czy sztuki. W wolnym czasie studentka kulturoznawstwa i autorka bloga slowaslowaslowa.pl.

CZŁONKOWIE HONOROWI STOWARZYSZENIA

Członkowie honorowi

Anita Bąk| Agnieszka Gałczyńska| Aleksandra Karwala| Arkadiusz Obrzut|  Małgorzata Pariaszewska|  Anna Szczygieł| Marzena Rogozik  

Leave a Response

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. dowiedz się więcej

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij