close
Jesienne nowości Uroboros i W.A.B.

Jesienne nowości Uroboros i W.A.B.

10 października 2020W.A.B.Uroboros338wyświetleń

Uroboros i W.A.B. prezentują jesienne nowości wydawnicze.

W październiku i w listopadzie nakładem Wydawnictw W.A.B i Uroboros ukażą się następujące tytuły:

PAŹDZIERNIK:

14 października „Star Wars. Thrawn. Zdrada” Timothy Zahn, wydawnictwo Uroboros
14 października „Ja, potępiona”, Katarzyna Berenika Miszczuk, wydawnictwo W.A.B.
28 października „Ja, ocalona”, Katarzyna Berenika Miszczuk, wydawnictwo W.A.B.

LISTOPAD:

„Cyberpunk Girls. Opowiadania”, antologia opowiadań, wydawnictwo Uroboros
„Ogień nie zabije smoka”, James Hibberd, wydawnictwo W.A.B.
„Wigilijne opowieści”, antologia opowiadań. wydawnictwo W.A.B.

Więcej o książkach:

Star Wars. Thrawn. Zdrada
Autor: Timothy Zahn
Data premiery: 14.10. 2020 r.

Opis:
W tej niesamowitej powieści z uniwersum Gwiezdnych Wojen, która wyszła spod pióra autora bestsellerów Timothy’ego Zahna, wielki admirał Thrawn staje przed ostateczną próbą: musi udowodnić swoją lojalność wobec Imperium. „Jeśli zdecyduję się służyć Imperium, będziesz miał moją lojalność” – taką obietnicę złożył Imperatorowi Palpatine’owi wielki admirał Thrawn podczas ich pierwszego spotkania.

Od tamtej pory Thrawn stał się jednym z najskuteczniejszych narzędzi Imperium, ścigającym jego wrogów na najdalszych nawet obrzeżach znanej galaktyki. Chociaż jednak wielki admirał jest jedną z jego najskuteczniejszych broni, Imperator nie przestaje marzyć o czymś znacznie bardziej niszczycielskim.

Teraz, gdy jego program produkcji TIE Defenderów zostaje wstrzymany na rzecz utrzymywanego w sekrecie projektu budowy Gwiazdy Śmierci dyrektora Krennica, dociera do niego, że potęgę w Imperium mierzy się czymś więcej niż tylko biegłością w sztuce wojskowości czy skutecznością taktyki. Nawet najtęższy umysł nie może konkurować ze zdolnością do unicestwiania całych planet.

A podczas gdy Thrawn robi, co w jego mocy, by zagwarantować sobie stabilne miejsce w imperialnej hierarchii, jego były asystent, Eli Vanto powraca, przynosząc głęboko niepokojące wieści dotyczące ojczyzny Chissa. Geniusz strategiczny Thrawna musi tym razem pomóc mu dokonać wyjątkowo trudnego wyboru: dochować wierności Dynastii Chissów… czy pozostać lojalnym wobec Imperium, któremu poprzysiągł służyć. Nawet, jeśli podjęcie właściwej decyzji oznacza zdradę.

O autorze:
Timothy Zahn to autor ponad czter¬dziestu powieści i niemal dziewięćdziesięciu opowiadań. W 1984 roku zdobył Hugo Award za opowiadanie Cascade Point. Największą po¬pularnością cieszą się jego powieści z serii Star Wars (Trylogia Thrawna: Dziedzic Imperium, Ciemna strona Mocy, Ostatni rozkaz, dylogia Ręka Thrawna: Widmo przeszłości, Wizja przy¬szłości, oraz Rozbitkowie z Nirauan, Poza ga¬laktykę, Posłuszeństwo, Ręka sprawiedliwości, Skok Millenium). Spod jego pióra wyszły serie Kobra i Zdobywcy. Książki Zahna sprzedały się w liczbie ponad czterech milionów egzemplarzy na świecie. Pisarz jest fizykiem z wykształcenia. Mieszka z rodziną w Oregonie.

Ja, potępiona
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Data premiery: 14 października 2020

Opis
W wyniku kolejnej diabelskiej intrygi była diablica i niedoszła anielica Wiktoria po raz kolejny umiera, w efekcie czego trafia do Tartaru. Miejsca tak strasznego, że nie mają tam wstępu nawet istoty nadprzyrodzone. Żeby się stamtąd wydostać, będzie musiała zawiązać dość niewygodne dla niej sojusze, a także przechytrzyć demoniczną Elżbietę Batory. Królową, która chce ją pozbawić mocy. Na szczęście Beleth, sprawca całego tego zamieszania, o niej nie zapomni.

Biogram autorki

Katarzyna Berenika Miszczuk (ur. 1988 r.) – polska pisarka. Z wykształcenia jest lekarką. Debiutowała w 2006 roku powieścią Wilk. Choć pisze przede wszystkim fantastykę, jest autorką niezwykle wszechstronną. Na swoim koncie ma m.in. kryminał Pustułka (2015) czy powieść grozy Druga szansa (2013). Czytelniczki pokochały ją zwłaszcza za serię Kwiat paproci (tomy: Szeptucha, Noc Kupały, Żerca, Przesilenie). Powieści o perypetiach Gosławy Brzózki, młodej szeptuchy, regularnie goszczą w plebiscytach na najpopularniejsze książki na portalu lubimyczytac.pl. Pierwszy tom serii został uznany za Książkę Roku 2016, trzeci – za Książkę Roku 2017. Przesilenie uzyskało nominację w 2018 roku w kategorii „Literatura fantastyczna”.

Ja, ocalona
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Data premiery: 28 października 2020

Opis
Była diablica i niedoszła anielica Wiktoria Biankowska powraca!
Minęło dziesięć lat odkąd udało jej się wydostać z Tartaru i ocalić zaświaty, a także swoją miłość przed zniszczeniem. Wszystko powinno być pięknie, ale… jej związek się rozpada, a świat zmierza jak zwykle w stronę nieuchronnego końca. Wiktorii w żadnym razie to nie dziwi. Z diabłami przecież nigdy nie można się nudzić!
Lucyfer zmaga się z depresją, jednak zamiast przyjąć pomoc od życzliwych mu osób postanawia przyspieszyć Apokalipsę. Azazel niebawem ma wyjść z anielskiego więzienia, do którego trafił podczas próby wciśnięcia guzika WIELKIEEEGO KATAKLIZMU. Beleth tuła się po świecie usiłując odnaleźć mitycznego ifrita, który zaginął przed wiekami. Z kolei Wiktoria zostaje zatrudniona przy produkcji anielskiego programu Top Angel. Do gry dołącza cherubin Uzjel, skazany na wieki odosobnienia Metatron oraz cała gama znanych i mniej znanych postaci historycznych.

Czy świat czeka zagłada? Czy Wiktoria pogodzi się z Belethem? I co się stało z kotem Behemotem? Jak ułożył sobie życie Piotr? Żeby się tego dowiedzieć, przeczytajcie koniecznie finałowy, oczekiwany przez czytelników przez niemalże dziesięć lat, tom cyklu diabelsko-anielskiego.

Cyberpunk Girls. Opowiadania
Autorki:
Krystyna Chodorowska, Magdalena Kucenty, Gabriela Panika, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Agata Suchocka
Data premiery: 12.11. 2020 r.

Opis:
„Cyberpunk Girls. Opowiadania” to zbiór cyberpunkowych opowiadań polskich autorek. I tych znanych i docenionych, i tych jeszcze nieodkrytych. Poznaj zawiłe ścieżki wyobraźni cyberpunk girls i wybierz świat dla siebie.

O autorkach:

KRYSTYNA CHODOROWSKA
Polska pisarka, tłumaczka literatury fantastycznej i programistka ds. sztucznej inteligencji. Członkini Sekcji Literackiej Śląskiego Klubu Fantastyki. Autorka m.in. opowiadań: Kre(jz)olka, Dzikie stworzenia i Jeden spalony rzut nominowanych do Nagrody im. Janusza A. Zajdla czy Ścieżki mamy we krwi (nagrodzone w konkursie „Dzieje się. Fantastyka zaangażowana społecznie”). W 2018 r. nakładem wydawnictwa Uroboros ukazał sie jej debiut powieściowy Triskel: Gwardia, nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

MAGDALENA KUCENTY
Magister inżynier z wykształcenia, pisarka fantastyki z wewnętrznej potrzeby – niedającej się ani zrozumieć, ani powstrzymać. Debiutowała w 2015 r. opowiadaniem Koziorożec i Smok, od tego czasu opublikowała kilkanaście innych tekstów w antologiach i czasopismach fantastycznych (między innymi w Nowej Fantastyce). Trzykrotnie nominowana do nagrody im. Janusza A. Zajdla. W roku 2019 porzuciła karierę administratora IT, by zostać pisarką „na cały etat i jeszcze trochę”. Na etat pisze dla studia CD Projekt Red, a jeszcze trochę – dla siebie.

GABRIELA PANIKA
Urodzona w Roku Tygrysa. Zainteresowania: science fiction, kryminały, życie codzienne w dawnych epokach. Zbiera ciekawostki i wiedzę bezużyteczną. Od ponad dziesięciu lat prowadzi bloga i forum dyskusyjne.

MARTYNA RADUCHOWSKA
Polska pisarka fantasy i science fiction. Z wykształcenia jest psychologiem i kryminologiem, pisarka – z zamiłowania. Zadebiutowała w 2007 roku opowiadaniem Cała prawda o PPM. Autorka cyklu o szamance od umarlaków Idzie Brzezińskiej (powieści Szamanka od umarlaków, Demon Luster, Fałszywy Pieśniarz), które ukazały sie nakładem wydawnictwa Uroboros. Łzy Mai zdobyły nagrodę Kwazar. Spektrum (2018, Uroboros), drugi tom cyklu Czarne światła, wybrano Książką Roku 2018 w plebiscycie Lubimyczytac.pl w kategorii science fiction, Książką Roku 2018 magazynu Esensja. Powieść zdobyła również nominacje do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego 2019 oraz Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2018.

JAGNA ROLSKA
Od prawie dziesięciu lat związana z najstarszym polskim portalem fantastycznym Fahrenheit, gdzie pełni funkcje zastępcy redaktora naczelnego. Przygodę z pisaniem rozpoczęła od publikacji opowiadań w macierzystym portalu, a także na łamach miesięcznika Science Fiction, Fantasy i Horror. W 2019 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim Pióro Metatrona za opowiadanie Gniewka. Dotychczas opublikowała trzy powieści, między innymi SeeIT nominowaną do tytułu Książki Roku 2019 w plebiscycie Lubimyczytac.pl w kategorii science fiction oraz do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2019.

AGATA SUCHOCKA
Pisarka, tłumaczka, wokalistka, multiinstrumentalistka, pedagog i animator kultury. Jej cykl powieściowy I Give You Eternity w tłumaczeniu autorskim ukazuje sie od 2017 r. w wersji anglojęzycznej nakładem wydawnictwa Cheeky Kea Printworks, w kraju dotychczas ukazały sie dwa tomy: Woła mnie ciemność (2018) i Twarzą w twarz (2019). Jako pisarka wszechstronna i unikająca zaszufladkowania w jednym gatunku literackim przygotowała dla fanów coś z zupełnie innej beczki – powieść sci-fi DICE, będącą brawurową i zabawną żonglerką motywami rozpoznawalnymi nie tylko dla fanów cyberpunku. Powieść DICE dostępna jest wyłącznie w wersji audio.

Ogień nie zabije smoka
Autor:
James Hibberd
Data premiery: 12.11. 2020 r.

Opis:
Oficjalna, nigdy nie opowiedziana historia epickiego serialu!

James Hibberd towarzyszył pracom nad „Grą o tron” od pierwszego klapsa do ostatniego i poznał wszelkie tajemnice tej produkcji – także te najmroczniejsze. W jego opowieści jest wszystko: początki serialu i jego zakończenie, smoki i wilkory, to, co wydarzyło się przed kamerami, i poza nimi, tryumfy i porażki, wyboje na drodze i wyjaśnienia, dlaczego podjętą taką, a nie inną decyzję. Mówi o aktorach, reżyserach, showrunnerach, producentach, dyrektorach, ba, nawet o mnie. „Ogień nie zabije smoka” to suma wszystkiego, czego chciałbyś się na ten temat dowiedzieć. Gra o tron była niesamowitym serialem, a „Ogień nie zabije smoka” jest niesamowitą książką”. – George R.R. Martin

Pierwsza oficjalna książka opowiadająca o największym hicie telewizyjnym XXI wieku – serialu Gra o Tron – napisana przez dziennikarza „Entertainment Weekly” Jamesa Hibberda i opublikowana przy wsparciu HBO.
W „Ogień nie zabije smoka” James Hibberd, dziennikarz „Entertainment Weekly”, przedstawia fascynujące kulisy serialu Gra o tron i historię jego powstania: od pierwszych spotkań zespołu kreatywnego, po nagranie scen bitew, aż po niesamowitą inscenizację finału. Zrealizowany na podstawie bestsellerowego cyklu powieściowego George’a R.R. Martina serial został nagrodzony aż 59 statuetkami Emmy i stał się światowym fenomenem.
James Hibberd, opierając się na ponad 50 wywiadach, nieznanych szerokiej publiczności zdjęciach i zakulisowych rozmowach z producentami, obsadą i całą ekipą serialu, przedstawia historię powstania największego show w historii. Show, dla którego noce zarywał ponoć sam Barack Obama…

O autorze:

James Hibberd – amerykański dziennikarz i scenarzysta. Od ponad dwudziestu lat dla różnych magazynów pisze teksty o tematyce roz¬rywkowej. Obecnie jest redaktorem w „Entertainment Weekly”, współpraco¬wał także z „The Hollywood Reporter”, „The New York Times” i „Cosmopoli¬tan”. Mieszka w Austin w Teksasie.

Wigilijne opowieści

Wigilijne opowieści
Autorzy: Tomasz Betcher, Jacek Galiński, Karolina Głogowska, Jagna Kaczanowska, Agnieszka Lis, Agnieszka Litorowicz-Siegert, Magdalena Majcher, Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Alek Rogoziński,
Małgorzata Oliwia Sobczak, Milena Wójtowicz
Data premiery: 12.11. 2020 r.

Opis:
12 opowiadań i 12 przepisów na popisowe świąteczne dania znakomitych polskich autorów!

Ktoś zginie otruty barszczem wigilijnym, czyjaś paczka na święta zgubi sie w paczkomacie, ktoś upuści karpia na tory tramwajowe, ktoś się nieszczęśliwie zakocha, do kogoś w zastępstwie Mikołaja przyjdzie diabeł, a ktoś inny odkupi swoje winy bohaterskim czynem. To wszystko w niesamowitym zbiorze wigilijnych opowieści okraszonych smakowitymi przepisami, powiązanymi z treścią opowiadań. Emocjonujące historie na każdy dzień adwentu i Bożego Narodzenia.

Monika Matura

Monika Matura

Na początku była muzyka i książki, co było pierwsze - nie pamiętam. Później dołączył do nich film i gry, a na końcu teatr. I tak mi zostało do dzisiaj :).

Éric-Emmanuel Schmitt „Kobieta w lustrze” (recenzja)

Marta Olesiak „Poznaj przepis na siebie. Jak uwieść społeczność social mediów, aby zyskać nowych klientów?” (recenzja)

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. dowiedz się więcej

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij