Polecamy lutowe premiery Wydawnictwa Wilga.
„Brulion zabaw dla każdego”, premiera: 3.02.2016 | wiek 9+
To zeszyt kultowych gier na papier i długopis. Wyrwij kartkę z gotowym szablonem i graj: w statki, państwa miasta, kropki, kółko i krzyżyk, szewca, boisko czy wisielca. Złóż z kartki samolot albo piekło niebo. Zasady gry znajdziesz na okładce brulionu. Przekonaj się, jak niewiele potrzeba, żeby dobrze się bawić! Zapomnij o smartfonie i tablecie. Daj odpocząć kciukom! Chwyć długopis i do dzieła!
„Wszystko dla Klary, czyli historia pewnego pomysłu”, Ewa Świerżewska, Łukasz Świerżewski, ilustracje: Agata Matraś
premiera: 17.02.2016 | wiek 8+
Jak z sukcesem realizować plany? Jeśli się czegoś bardzo pragnie, to wszystko jest możliwe – i to bez czarodziejskiej różdżki! Wszystko dla Klary to książka promująca postawy prospołeczne i przedsiębiorcze,
ukazująca sens działania dla innych, a także korzyści płynące z podejmowania różnych aktywności i pokonywania trudności.
Pewnego dnia Baśka i Kuba przez przypadek odkrywają, że poruszająca się na wózku inwalidzkim Klara z 5c ma szansę, by zacząć chodzić. Na przeszkodzie stoją jednak ogromne koszty operacji, których rodzice dziewczynki nie są w stanie pokryć. W głowach przyjaciół rodzi się pomysł, jak włączyć się w zbiórkę pieniędzy. Mimo wielu wątpliwości, wynikających często z braku wiedzy i doświadczenia, dzieci układają plan, który następnie, krok po kroku, realizują. Do działania włącza się coraz więcej osób – uczniowie, nauczyciele i rodzice. Dzięki determinacji, konsekwencji i pomocnym dłoniom, Baśce i Kubie udaje się osiągnąć wyznaczony cel.
Na książkę składają się dwa elementy poprzeplatane w dziesięciu rozdziałach – tekst literacki, przedstawiający historię pewnego pomysłu, który dwójka przyjaciół postanawia wcielić w życie oraz zbiór pojęć i mechanizmów związanych z przedsiębiorczością i działalnością społeczną, stanowiący skarbnicę wiedzy dla młodego czytelnika. A wszystko to uzupełniają ilustracje Agaty Matraś – nie tylko przedstawiają wydarzenia, ale też stanowią humorystyczny komentarz do tekstu. Podsumowaniem każdego rozdziału jest zadanie dla czytelnika, zachęcające do wykorzystania zdobytej wiedzy i własnych pomysłów.
„Suchą szosą szła szczypawka” tekst i ilustracje: Krzysztof Kiełbasiński, premiera: 3.02.2016 | wiek 3+
Wesołe wierszyki, które pomogą dzieciom w ćwiczeniu prawidłowej wymowy.
Dzięki nim powtarzanie trudnych wyrazów nie będzie już żmudnym zadaniem,
lecz wspaniałą zabawą!
„Zwariowane rodzinki. Moja matka piratka” Jackie French, Ilustracje: Stephen Michael King, premiera: 3 lutego 2016 | wiek 7+
Pierwszy tom serii Zwariowane rodzinki
Zabawna i ironiczna seria dla dzieci o rodzinie, która jest nieco bardziej zwariowana niż inne.
Mama Cyryla nosi długie, czarne buty z szerokim cholewami i ma jeszcze dłuższą szablę, którą zmusza wrogów do spacerku po desce sterczącej z burty. Okrętowy kucharz, Ohydny Olo, ciągle serwuje na obiad zupę z morskiego potwora, choć Cyryl wolałby pizzę. Fleja Fryderyk stuka drewnianą nogą i śmierdzi jak sto zgniłych dorszy, ale jest świetny z matmy. Nic dziwnego, że Cyryl marzy o normalnym życiu. I chce iść do normalnej szkoły!
Szkoła, polecona przez czarodzieja, nie jest taka znowu normalna, ale Cyryl jest zachwycony, bo może wreszcie zejść z pokładu. Poznaje nowych kolegów i zyskuje szkolną ksywkę, lecz wstydzi się mamy piratki i jej bandy wilków morskich.
Ale kiedy szkole grozi powódź, kto przybywa na pomoc, kto ratuje uczniów i nauczycieli z rozszalałych fal? Mama i jej załoga! Czy tak postępują wstrętni, krwawi piraci?
Zwariowane talenty Jackie French i Stephena Michaela Kinga połączone w jednej książce to fantastyczna mieszanka, która zachwyci młodych czytelników. A zwłaszcza takich, którzy nie lubią grzecznych książeczek. Czytajcie o szalonych przygodach zwariowanych rodzinek!
W przygotowaniu kolejne tomy serii:
Mój pies jest dinozaurem – marzec 2016
Mój tata smok – maj 2016
Mój wujek Mundek, krasnal ogrodowy – maj 2016
„Grobowiec krokodyla”, Michelle Paver. przekład: Małgorzata Koczańska, premiera 3 lutego 2016 | wiek 8+
Czwarty tom bestsellerowej serii BOGOWIE I WOJOWNICY.
Czytelnicy Siedmiu cudów Petera Lerangisa i Pięciu królestw Brandona Mulla będą zachwyceni porywającym obrazem Egiptu z czwartej części epickiej sagi o przetrwaniu.
Hylas i Pirra dotarli nareszcie do Egiptu, lecz okazało się, że sztylet, strzeżony przez Userrefa, zaginął. Co gorsza, Telamon wraz z wojownikami Kruków już tu jest, szuka skradzionego ostrza i nie spocznie, dopóki nie dostanie tego, po co przybył. Hylas odkrywa, gdzie została ukryta broń – w starożytnych egipskich grobowcach, pogrzebana z niespokojnymi duchami zmarłych. Wejście tam będzie wymagało ogromnej odwagi. A Hylas wcale nie jest pewien, czy zdoła tego dokonać, ani czy wydostanie się stamtąd żywy. Jego wizje stają się coraz częstsze. Hylas i Pirra, z pomocą lwicy Zguby i sokolicy Echo, muszą odnaleźć sztylet, a potem uciec zanim pożrą ich bogowie Egiptu.
Po bestsellerowych Kronikach Pradawnego Mroku , których akcja toczy się w epoce kamiennej, w pięciotomowej serii Bogowie i wojownicy Michelle Paver zabiera czytelnika w kolejną podróż w czasie – w epokę brązu. Bohater opowieści, dwunastoletni Hylas, jest Osobnym – wykluczonym ze swojej społeczności. Mało komu ufa, nie cofa się przed kłamstwami i kradzieżą. Ścigają go wojownicy zwani Krukami. To przez nich uciekła jego młodsza siostra. Chłopiec nie ma pojęcia, co się z nią dzieje, ale wie jedno: za wszelką cenę musi ją odnaleźć. Decyduje się wypłynąć na morze, cudem unika śmierci i trafia na niezwykłą wyspę. Na miejscu spotyka Pirrę – córkę despotycznej kapłanki, swoją rówieśniczkę, która również znalazła się tam przypadkowo. Różnią się niemal wszystkim. Wspólnie jednak muszą się zmierzyć z potęgą przyrody, gniewem bogów, wielką polityką – a także z własnymi słabościami i sobą nawzajem. A pomaga im w tym dobry duch A właściwie Duch.
Polecamy również poprzednie tomy serii BOGOWIE I WOJOWNICY Michelle Paver
tom 1. Osobni
tom 2. Wypalony znak
tom 3. Oko sokoła
„Domy”, Ellis Carson, premiera: 3.02.2016 | wiek 3+
Przepiękna książka obrazkowa przedstawia dzieciom różne rodzaje domów: dom na drzewie, dom w bucie, pałac, mieszkanie, wigwam.
Wartościowa pozycja dla tych rodziców, którzy chcą rozmawiać z dziećmi i cenią dobrą sztukę!
Seria Kolorowanka podłogowa:
Smoki i rycerze
Niezwykłe zoo
Niesamowity cyrk
Tajemniczy ogród
premiera: 03.02.2016 | wiek 5+
Kolorowanki podłogowe w praktycznym formacie, zajmują mało miejsca, można je zabrać ze sobą w podróż. Po rozłożeniu otrzymamy płachtę o wymiarach 126×90 cm. Ciekawa tematyka gwarantuje wiele godzin wspaniałej i twórczej zabawy.
Moja pierwsza malowanka, premiera 10.02.2016 | wiek: 2+
Pierwsze malowanki dla malucha!
Moja pierwsza malowanka to seria książeczek z prostymi obrazkami do malowania kredką, pisakiem albo paluszkiem. Duże elementy łatwo wypełnić kolorem. Gotowe obrazki dziecko może uzupełnić naklejką. Proste polecenia zachęcą je do działania i podpowiedzą, jak pomalować obrazek. Książeczki przeznaczone dla dzieci od 2. roku życia.
Kolorowe gąsienice
Kolory Kształty
Zabawne książeczki kartonowe, które zamieniają się w bajecznie kolorowe grzechotki. W sam raz dla malutkich rączek, które godzinami mogą wertować kolorowe strony.
Materiały prasowe: Wydawnictwo Wilga