
Wydarzenia dla dzieci w kinach KRKino 28 kwietnia – 2 maja 2017
CZYTAMY I OGLĄDAMY W AGRAFCE
Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych dla młodych widzów połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. Bilety 10 zł
30 kwietnia /niedziela/ | 11:00
Czytamy: „Znam taki kraj, którego ty nie znasz…” | Martina Badstuber
Oglądamy: KIM JESTEM? Zestaw filmów krótkich, 51’
WYGLĄD, Dania 2015, 3’
JESTEM TAJEM, Dania 2013, 30’
O MAMIE, Rosja 2015, 7’
DZIEWCZYNA W KRÓLICZEJ MASCE, Australia 2015, 6’
ANATOL I JEGO RONDELEK, Francja 2014, 4’
Po seansie na młodych widzów czekają warsztaty artystyczne.
Partner cyklu: Księgarnia pod Globusem
MAŁA KIKA
Filmowe spotkania dla młodych Widzów. Widzimy się w każdą niedzielę o 12:00. Po projekcjach zaplanowaliśmy ciekawe warsztaty dla naszych milusińskich. Bilety 10 zł.
30 kwietnia /niedziela/ | 12:00
PTYŚ I BILL | Boule et Bill, reż. Alexandre Charlot, Franck Magnier, Belgia/Francja/Luksemburg 2013, 90’
Bill to rudy, niesforny spaniel, który marzy o nowym domu. Ptyś to rudowłosy chłopiec, który marzy o tym, by mieć psa. Ich spotkanie to początek niezwykłej przyjaźni i wielu zabawnych przygód, które nie raz wpędzą Billa i Ptysia w tarapaty.
Po seansie zapraszamy młodych widzów na warsztaty artystyczne.
KINO BAMBINO
Kino Bambino jest pierwszą taką akcją kinową dla rodziców małych dzieci zorganizowaną po „właściwej stronie Wisły”.
Zapraszamy rodziców z maluchami na pokazy świetnych filmów w warunkach sprzyjających maluchom. Bilety 11 zł.
2 maja /wtorek/ |11:00
BABILON BOLSZOJ | Bolshoi Babylon, reż. Nick Read, Mark Franchetti, Wlk. Brytania 2015, 86’
W nocy 17 stycznia 2013 roku Siergiej Filin, niegdyś genialny tancerz, a obecnie kontrowersyjny dyrektor artystyczny baletu Bolszoj został zaatakowany pod swoim domem. Zamaskowany mężczyzna oblał jego twarz żrącym kwasem. Odniesione obrażenia były na tyle poważne, że Filinowi groziła całkowita utrata wzroku. Media w Rosji obiegła sensacyjna wiadomość o tragicznej napaści, co miało poważne konsekwencje dla wizerunku Teatru Bolszoj – żywej legendy, znanej na całym świecie. Sytuację pogorszyła wiadomość o aresztowaniu podejrzanego o zorganizowanie napaści Pavla Dmitrichenko, jednego z solistów baletu. Wszystkie te wydarzenia zdemaskowały to, o czym wtajemniczeni wiedzieli od dawna: walkę o władzę i wpływy w teatrze, starcia osobowości i ambicji, wzajemną zazdrość o role. Po tym burzliwym dla Teatru Bolszoj okresie, kiedy wielu tancerzy zostało zwolnionych lub odeszło, po czasie publicznych protestów, a wreszcie czynnej napaści na Filina na scenę wkroczył Kreml. Chcąc chronić jeden z największych artystycznych skarbów Rosji, dyrektorem teatru mianowano Vladimira Urina. Jego zadaniem było zapanowanie nad chorobą, jaka toczy teatr i wprowadzenie nowego porządku.
Materiały prasowe: KRKino