Ciekawe, co wyrośnie z dziewczynki z bloku pod telewizją, której ulubiona świnka lubi, jak ją zabić, która od dziecka doświadcza cudu bożego, krągłego i mięciutkiego, aż do bólu szczęki od całowania, jeździ z modelkami na mielone do barów Wałbrzycha, a po krótkiej lekcji miłosierdzia udzielonej przez lokalnych faszystów zaczyna rozumieć, jaki jest prawdziwy koniec punk rocka.
Czy teoria jedzenia, którą będzie uprawiać, kiedy dorośnie, pozwoli jej zrozumieć siebie?
Czy po latach znajdzie nić porozumienia z toksycznymi rodzicami?
Moja córka komunistka to rozgrywająca się od lat siedemdziesiątych XX wieku aż do roku 2017 historia Anny, wrażliwej, trochę smutnej dziewczyny, która z jednej strony jest wychowywana przez punkowych bardów swojej epoki, z drugiej zaś napędzana przez folkową, magiczną religijność.
O ostatniej powieści 41 utonięć Agnieszki Wolny-Hamkało:
Ta książka to przezabawny portret hipstersko-artystycznej zgrai bohemy wrocławskiej, która ciągle robi jakieś projekty albo tatuaże, a brak koncepcji ubiera w abstrakcyjne słowa. Jak się nie wie, o czym ma coś być, to się daje niby-wolność współpracownikom i czeka, aż oni coś wymyślą. Skąd my to znamy.
Sylwia Chutnik i Karolina Sulej, Wysokie Obcasy
41 utonięć to powieść środowiskowa o życiu artystycznym i towarzyskim przedstawicieli wrocławskiej bohemy. Z uwagi zaś na to, że niemal cały personel powieściowy ma swoje odpowiedniki w rzeczywistości, jest to także powieść z kluczem.
Dariusz Nowacki, Gazeta Wyborcza
41 utonięć celnie diagnozuje potrzebę wzajemnej adoracji w dobie najbardziej lękowej cywilizacji świata, charakteryzującej się jednocześnie rekordową obojętnością na innych.
Paula Szewczyk, Twórczość
Agnieszka Wolny-Hamkało autorka powieści Zaćmienie i 41 utonięć, szkiców literackich Inicjał z offu, książek dla dzieci, między innymi Nikt nas nie upomni i sztuk teatralnych na przykład Dzień dobry, wszyscy umrzemy. Wydała także dziewięć tomów wierszy – ostatnio Panama smile. Kuratorka Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Nagrody Polskiej Sekcji IBBY. Mieszka we Wrocławiu.
Tytuł: Moja córka komunistka
Autor: Agnieszka Wolny-Hamkało
Data premiery: 17 stycznia 2018 r.
Materiały prasowe: Grupa Wydawnicza Foksal