Już w tę sobotę po raz trzeci pod patronatem KULTURAtki, po raz drugi w księgarni De Revolutionibus Books&Cafe przy ul. Brackiej 14 spotkają się miłośnicy współczesnej poezji, by świętować premierę kolejnego numeru kwartalnika literackiego KONTENT.
Prezentacji czasopisma towarzyszyć będą rozmowy w parach POETA – KRYTYK. Wszystko po to, by uczestniczący w wydarzeniu dowiedzieli się, co dzieje się na STYKACH krytyki i literatury. Zapraszamy więc na spotkanie pod takim właśnie hasłem: STYKI!
Oto niektórzy bohaterowie sobotniej premiery:

Joanna Oparek – poetka, pisarka, ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracowała jako dziennikarka, dyrektor kreatywny i scenarzystka. Opublikowała tomy poetyckie: „Po kostki w niebie” (2003), „Czerwie” (2012), „Berlin Porn” (2015), powieści: „Mężczyzna z kodem kreskowym” (2004), „Jesień w Nowym Jorku” (2006), „Loża” (2012) i sztukę teatralną „Projekt Ameryka” (2010). Jako autorka tekstów teatralnych współpracowała z Teatrem Starym w Krakowie i Teatrem Nowym w Krakowie, brała udział w międzynarodowym projekcie Kraków-Berlin XPRS. Współtworzy krakowską scenę niezależną w galerii Otwarta Pracownia, gdzie zrealizowała spektakle „Mewa”, „Sztuka bez tytułu” oraz „Obcy. Tragedia grecka” (listopad 2017). (fot. opowiadanie.org)
Marta Koronkiewicz (ur. 1987) – krytyczka literacka, pracuje w Instytucie Filologii Polskiej UWr. (fot. Ewa Nowak)

(fot. https://opt-art.net/)
Rafał Gawin (ur. 1984) – poeta, okazjonalnie krytyk, redaktor, korektor i sekretarka „Arterii”, konferansjer i reanimator kultury. Wydał 3,5 książki poetyckiej, ostatnio „Wiersze dla kolegów” (2017). Tłumaczony na język angielski, bułgarski, niemiecki, rosyjski, rumuński, słoweński, ukraiński i prawie francuski. Mieszka w Łodzi, gdzie pracuje jako instruktor w dziale programowym Domu Literatury. Prowadzi blog gawin.liberte.pl. (fot. Julia Sałata)

Weronika Janeczko (ur. 1994) – krakowianka, studentka psychologii stosowanej na UJ. Redaktorka naczelna Kwartalnika Literackiego KONTENT, współautorka bloga o-poezji.pl. Publikowała w „biBLiotece”, „Małym Formacie” i „2Miesięczniku”. Tańczy, śpiewa, gra na skrzypcach. (fot. Jakub Winogrodzki)

Maria Tadel – doktorantka w Katedrze Komparatystyki Wydziału Polonistyki UJ. Od dłuższego czasu zajmuje się związkami twórczości własnej i tłumaczeniowej Stanisława Barańczaka. Interesuje się teorią przekładu i wyobraźnią poetycką. W swojej pracy doktorskiej próbuje zbadać relacje rzeczywistości, języka i wyobraźni w koncepcjach poetyckich Barańczaka i W. H. Audena. Czyta. Chodzi do kina.

Mikołaj Borkowski (ur. 1994) – pochodzi ze skalnego Podhala. Publikował w „Przystani”, „biBLiotece”, „Małym Formacie” i na blogu o-poezji.pl. Kociarz. Mieszka w Krakowie.
Tomasz Bąk (ur. 1991) – poeta, autor dwóch książek z wierszami. Laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii debiut za tom „Kanada” (2011), za tom „[beep]Generation” (2016) nominowany do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Mieszka w Tomaszowie Mazowieckim.
Marcin Świątkowski (ur. 1992) – studiuje polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikował w „Xięgarni“, „Littera/Historica“, „biBLiotece“, „Małym Formacie“ i innych. Znany młody człowiek piszący w Internecie, wiceredaktor naczelny kwartalnika KONTENT, autor bloga o-poezji.pl.
A także:
Małgorzata Sury (ur. 1994) – poetka, prozaiczka, eseistka, krytyczka. Tak naprawdę to nie. Od czasu do czasu coś tam piszący random.
Adam Leszkiewicz (ur. 1988 w Opolu) – pisze, redaguje, muzykuje. Były redaktor kwartalnika „Pressje”, autor wydanego przez Klub Jagielloński tomiku Fantomowa głowa, który zdobył III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy 2016 roku.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/800003843532591/
Gdzie: De Revolutionibus Books&Coffee, ul. Bracka 14.
Kiedy: 13 stycznia 2018 r., godz. 16.00