Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami Dwóch Sióstr na wrzesień.
„Cześć Miasto” Anna Fiske
Krokodyl idzie do dentysty, Asra złapała gumę, a czarownica szuka mieszkania. Ktoś ukradł kiełbaski, coś okropnie dymi w fabryce i na dodatek właśnie przyjechał cyrk. Komu uciekł pociąg? Dokąd jedzie miśkowóz? W tym niezwykłym mieście nie można się nudzić! Zabawna wyszukiwanka, w której za każdym odkryjecie coś nowego.
Materiały prasowe: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/czesc_miasto.rar
Premiera: 4 września
„Awaria elektrowni” Tina Oziewicz, il. Rita Kaczmarska
W ciepłą letnią noc w elektrowni dochodzi do awarii – i cała okolica pogrąża się w ciemności. Gdy w mieście gasną światła, żyjące w nim zwierzęta wychodzą z kryjówek. W końcu mogą spokojnie załatwiać swoje sprawy – i nikt nie świeci im w oczy. Nastrojowe, bogato ilustrowane opowiadanie o nocnym życiu zwierząt.
Materiały prasowe: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/awaria_elektrowni.rar
Premiera: 4 września
„Rzeki” Peter Goes
Nowa wielkoformatowa książka autora „Rzeki czasu”: efektownie narysowany edukacyjny album o najważniejszych rzekach świata.
Wyrusz w rejs po 36 słynnych rzekach z 6 kontynentów. Poznaj miejsca, przez które płyną, oraz zdarzenia i postacie, które zapisały się w ich historii. Zobacz żyjące nad nimi zwierzęta i rośliny. Daj się ponieść nurtowi opowieści o wodach, wokół których toczy się życie naszej planety.
Materiały prasowe: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/rzeki.rar
Premiera: 11 września
„Zaczarowane baletki” Noel Streatfeild, il. Ruth Gervis
Londyn, lata 30. XX wieku. Profesor Brown adoptuje trzy skrzywdzone przez los dziewczynki i zostawia je na wychowanie swojej wnuczce. Mijają lata, profesor nie wraca, dziewczynki muszą pomóc w utrzymaniu domu. Szansą na zdobycie zawodu jest szkoła baletowa.
Ale szybko okazuje się, że świat tańca nie jest sprawiedliwy, a niektóre dziewczynki od baletu wolą samochody i samoloty.
Klasyczna powieść o siostrzeństwie, balecie i poszukiwaniu własnej drogi.
Materiały prasowe: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/zaczarowane_baletki(1).rar
Premiera: 11 września
„Tosia i tajemnica geodety” Magdalena Miecznicka, il. Weronika Tarka
Tosi wszystko wydaje się podejrzane. Dorośli twierdzą, że Tosia ma po prostu zbyt bujną wyobraźnię. Ale co jeśli świat jest znacznie dziwniejszy, niż się wydaje dorosłym?
Przewrotny kryminał dla wszystkich dzieci, którym nikt nie wierzy.
Materiały prasowe: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/tosia.rar
Premiera: 18 września
„Jej wysokość torebka” Joanna Bojańczyk, il. Adam Wójcicki
Torba, torebka czy teczka to dla niektórych także ważna część stroju. Po ubraniach i dodatkach można odgadnąć, czym człowiek się zajmuje, czy jest kimś ważnym, czy jest biedny czy bogaty. Dlatego wielu ludzi używa toreb także po to, by pokazać, kim są. I często – aby pokazać, że nie byle kim.
Bogato ilustrowana książka o różnych wcieleniach torby – od średniowiecznych sakiewek po współczesne torebki znanych projektantów.
Materiały prasowe: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/torebki.rar
Premiera: 25 września
Wraz z Dwoma Siostrami polecamy również ich przepiękną nowość:

Widziałem pięknego dzięcioła
Malarsko zilustrowany autentyczny dziecięcy dziennik z wakacji przerwanych wojną
Ośmioletni Michał dostał na wakacje zadanie: codziennie zapisywać jedno zdanie w zeszycie. Tak zaczął powstawać skromny dziecięcy dziennik. Każdego dnia chłopiec odnotowywał w nim jedno zwyczajne zdarzenie: spacery i rodzinne spotkania, zabawy i obserwacje przyrody.
Te wakacje były jednak szczególne. Był bowiem rok 1939. Pierwszego września rozpoczęła się wojna. Odtąd zdania zapisywane w zeszycie nie były już tak zwyczajne.
Bieg historii zmienił ćwiczenie z kaligrafii w przejmujący dokument. Osiemdziesiąt lat później, dopełniony malarskimi ilustracjami, stał się on jedyną w swoim rodzaju książką.
Autor zeszytu, na podstawie którego powstała ta książka, żyje do dziś.
W 1939 roku mieszkał z rodzicami i młodszym bratem na warszawskim Mokotowie. Z bratem spędzał też tamtego roku wakacje. Najpierw w pensjonacie w Aninie, pod opieką wychowawczyni, którą po pewnym czasie zastąpiła babcia. Później – po kilkudniowym pobycie w domu rodzinnym – u dziadków, którzy mieli willę z ogrodem na Żoliborzu. Po wybuchu wojny dziadek zawiózł obu chłopców do willi ich pradziadka w Milanówku, gdzie zostali pod opieką babci. W każdym z tych miejsc ośmioletni Michał codziennie zapisywał w zeszycie jedno zdanie.
Wszystkie te zapisy zamieszczone są w książce w postaci reprodukcji oryginalnego zeszytu.
(Z noty redakcyjnej)
Mat. prasowe: Wydawnictwo Dwie Siostry