Listopadowe wykłady z historii sztuki
Cykl wykładów dotyczących wybranych zagadnień sztuki europejskiej i polskiej. Fantastyczna pomoc dla osób, które przygotowują się do matury z historii sztuki, olimpiady artystycznej, egzaminów wstępnych na kierunki artystyczne i humanistyczne. Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych historią kultury europejskiej, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę. Harmonogram zajęć dostępny tutaj
Listopadowe spotkania w muzycznej krainie
Muzyczna Kraina – rodzinne zajęcia muzyczne. Na każdym spotkaniu będziemy czerpać prawdziwą radość ze wspólnego muzykowania poprzez śpiew, grę na instrumentach, improwizację ruchową do wartościowej muzyki. Będzie też czas na relaks i odpoczynek przy wspaniałych dźwiękach.
Na zajęcia zapraszamy rodziców z dziećmi wieku 0-5 lat. Zajęcia trwaja 45 minut.
Uczestnictwo w zajęciach bezpłatne – wymagane wcześniejsze zapisy
Andrzejki
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy Andrzejkowej. W programie: lanie wosku, przestawianie butów, wróżby ze słomek i wiele innych ciekawych gier i niespodzianek. Zajęcia dla dzieci w wieku 5-12 lat.
Bardzo prosimy o zabranie obuwia zamiennego.
Prosimy o potwierdzenie udziału do czwartku 28.11.2019.
Ilość miejsc ograniczona.
30 listopada 2019 r.
godz. 15.00-17.00
SCKM
ul. Dietla 53, Kraków
Wstęp: 7 zł
Rezerwacja:
Dorota Kozłowska-Buczek
tel.: +48 730-228-421
dorota.buczek@onet.pl
Warsztaty tańca współczesnego z Sabiną Pyką
W ramach listopadowej Sceny Tańca Współczesnego serdecznie zapraszamy na warsztaty, które poprowadzi Sabina Pyka.
SABINA PYKA – ukończyła XXI LO o profilu artystyczno – teatralnym. Jest absolwentką Animacji Kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Edukację taneczną pobierała w Zawodowej Szkole Baletowej Fundacji STU oraz Studiu Baletowym przy Operze i Operetce. Posiada dyplom zawodowego tancerza Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. J. Turczynowicza w Warszawie oraz instruktorskiego kursu kwalifikacyjnego z dziedziny tańca współczesnego .
Należała do zespołu Teatru Ruchu „Czekając”, Teatru Tańca DF, Krakowskiej Kompanii Tańca oraz Opery Krakowskiej.
Jest aktywnym uczestnikiem rozmaitych przedsięwzięć artystycznych (projekt „2 x Strajk” – Warszawa, spektakl „Przemiany” – Teatr Groteska, projekty Krakowskiej Fabryki Talentów, projekt Mixer, projekt videolab „Room„, Akcja Ważka „Poza” – Festiwal Teatrów Ulicznych) .
Odbywa szkolenia na warsztatach i kursach dla tancerzy zaawansowanych i pedagogów tańca w Polsce oraz za granicą, zwracając uwagę na nieustanny rozwój oraz czerpanie z różnych dziedzin sztuki.
Od 2018 roku jest nauczycielem w grupach tańca współczesnego a g i t a t u s.
Akwarele, gwasze, monotypie
Wystawa obrazów Beaty Milligan i jej uczniów, to drugi pokaz z cyklu: „Mistrz i jego uczeń”, którego celem jest przedstawienie dorobku nauczycieli SCKM zarówno w kontekście ich osiągnięć artystycznych jak i pedagogicznych. Pokazy mają ponadto uwypuklać technikę, która jest im szczególnie bliska, i w której wypowiadają się najchętniej. Zatem po kilimach i gobelinach Małgorzaty Flisek mamy okazję spotkać się z twórczością Beaty Milligan i jej akwarelami. |
Dla widza obecna wystawa może być ciekawym zestawieniem i porównaniem twórczości głównej bohaterki z jej uczniami i wychowankami. A jest ich sporo, są ci najmłodsi, dla których sztuka jest tylko przyjemnym wypełnieniem wolnego czasu, ale są też tacy, którzy wstąpili już na ścieżkę sztuki i rozpoczęli swoje samodzielne poszukiwania. Czy uczestników wystawy – oprócz techniki prac wykonanych na papierze – łączy coś jeszcze ze swą mistrzynią? Przekonajcie się Państwo sami, uważnie przyglądając się tej ekspozycji.
Wystawa czynna od poniedziałku do piatku w godz. 11.30-18.30.
Cykl rodzinny i Pan Piórko
W trakcie warsztatów poznajemy tajemnice różnych sztuczek cyrkowych, m.in.: żonglowania różnymi przedmiotami, kręcenia talerzami, poiami, flowerstickami czy innymi cudami. Chodzimy też na szczudłach, jazda jest na monocyklu, a puszczane bańki mydlane mają rozmiar gigantów. Dzięki zabawie lekkiej, łatwej i przyjemnej nabywamy nowych umiejętności: ćwiczymy koncentrację, koordynację i pamięć ruchową – samoocena rośnie niemal sama, wytrwałość jakby przy okazji, a stres sam się niweluje! U nas nikt ze sobą nie rywalizuje, a wyłącznie zdrowy doping stosuje!
Prowadzenie: Aleksandra Barczyk, Tadeusz Dylawerski
Po części warsztatowej zapraszamy na spotkanie z Panem Piórko!
Mat. prasowe: Organizator