Stowarzyszenie Stanisława Wyspiańskiego ogłasza otwarty nabór osób pomiędzy 18 a 26 rokiem życia, które wcielają w życie idee zawarte w dziełach patrona stypendium. Spośród 10 finalistów kapituła wybierze laureata, który otrzyma 12 000 złotych nagrody. W tym roku, w odróżnieniu od lat poprzednich, znika wymóg, aby aplikanci byli osobami uczącymi się.
Od 4 października do 14 listopada przyjmujemy zgłoszenia od osób odważnie realizujących swoje pasje, które służą innym. Poszukujemy osób odważnych i utalentowanych. Mających pomysł na siebie oraz na uczynienie świata lepszym. Chcemy wspierać twórców nawet najbardziej śmiałych idei, aby można było je przekuć na kawałek otaczającej nas rzeczywistości. Nagroda wspiera osoby unikalne, chodzące swoimi ścieżkami, trudne do zaszufladkowania, które wnoszą pozytywną różnicę w swoje otoczenie. Kapituła konkursu, w trakcie ocen aplikacji, będzie oceniała:
- Działania mające na celu aktywizowanie, organizowanie i zrzeszanie innych na rzecz szeroko pojętego dobra wspólnego.
- Działania które uświadamiają i odważają innych, czyniąc społeczność i otoczenie bogatszą i lepszą.
- Projekty i wydarzenia, które przełamują schematy, są odważne i konsekwentne w wydobywaniu na światło dzienne spraw ważnych/trudnych.
- Aktywności, które wzbogacają życie szkoły, uczelni, społeczności lokalnej czy międzynarodowej.
- Działania i dokonania o charakterze naukowym, artystycznym, społeczno-kulturalnym, sportowym – bez pierwszeństwa w odniesieniu do którejkolwiek z wyżej wymienionych dziedzin.
Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybranych 10 finalistów. Finał stypendium odbędzie się 15 stycznia – w rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego. Każdy z nich będzie miał możliwość dołączenia do programu monitoringowego organizowanego przez stowarzyszenie. Stypendium to też działania integrujące młodych liderów. Finaliści pierwszej edycji wspólnie polecieli do Paryża. Wszelkie działania Stowarzyszenia Stanisława Wyspiańskiego są sponsorowane przez członków stowarzyszenia.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie stypendium: stypendiumwyspianskiego.pl
oraz na jego Facebooku: fb.com/stypendiumstanisławawyspiańskiego
W razie pytań zapraszamy do kontaktu: kontakt@stypendiumwyspianskiego.pl oraz telefonicznie: 505 111 271
Materiały prasowe: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie