Teatr BARAKAH serdecznie zaprasza wszystkich widzów w lutym. W tym miesiącu będzie można zobaczyć między innymi Innych Ludzi na scenie przy ul. Paulińskiej 28!
PAGODE JAM – SORRIR POR FAVOR
5 lutego – wstęp wolny
o tym co gramy: Samba Pagode jest podgatunkiem muzycznym samby brazylijskiej, który, w przeciwieństwie do wielkiego formatu karnawałowego, charakteryzuje się niższym tempem i bardziej miękkim brzmieniem, przystosowanym do klubowo-barowego otoczenia. Styl ten formował się w latach 80. w Rio de Janeiro za sprawą artystów, takich jak Beth Carvalho, Jorge Aragão czy Zeca Pagodinho, i na stałe wpisał się w kanon brazylijskiej muzyki popularnej. Dziś w Brazylii trudno wyobrazić sobie grilla lub wieczór w knajpie bez dźwięków pandeiro i cavaquinho, typowych dla pagode instrumentów.
o nas: Uśmiech proszę! – to w wolnym tłumaczeniu nazwa naszego zespołu.
Krakowska formacja batucadowa „SORRIR POR FAVOR!” powstała przy szkole samby o tej samej nazwie, prowadzona przez muzyków z krakowskiej sceny. W skład zespołu perkusyjnego wchodzą osoby specjalizujące się w rytmach i kulturze Brazylii. Gramy sambę od prawie 10 lat, a pozytywna energia i power, który niesie ze sobą ta muzyka, nie stygnie. Tym razem można zobaczyć nas w nieco innym wydaniu – przy sambie pagode w bardziej kameralnej, ale nie mniej radosnej odsłonie. Na cavaquinho zagra Tomek Baranik przy akompaniamencie reszty zespołu.
SUBLOKATOR
5 lutego – Kup bilet: https://bilety.teatrbarakah.com/index.php/repertoire.html?id=357
Sublokator to kwintet z Krakowa, grający alternatywnego rocka ze skłonnościami do improwizacji i post-punkową przeszłością, od której nie da się uciec. W tle unosi się duch starych mistrzów – Toma Waitsa, Nicka Cave’a czy Franka Zappy, których utwory pojawiają się na koncertach Sublokatora regularnie. Ostatnim, jak dotąd, albumem są wydane w 2018 roku „Niecne Gry” dostępne na głównych serwisach streamingowych. Koncerty zespołu są zawsze emocjonalną petardą, piosenki są formą otwartą, pozwalającą muzykom dać z siebie wszystko, a na scenie często pojawiają się zaprzyjaźnieni krakowscy artyści. W 2022 roku zespół będzie świętował 25-lecie istnienia.
Sublokator plays in Krakow for nearly 25 years. This is alternative rock with push for impro, still anchored with its post-punk past. Sublokator often salutes to the old champs such as Waits, Cave or Zappa by playing their tunes frequently. Their most recent album is called “Niecne Gry” – available on major streaming platforms.
SKŁAD: Łukasz Jamrozik – perkusja, Filip Jarmakowski – saksofon, Adam Kondraciuk – instr. klawiszowe, Tomasz Kosoń – bas, Marcin Rusek – gitara, śpiew
UWAGA! Strefa LGBT | WERNISAŻ WYSTAWY III – FOTOGRAFIE PIOTRA KUBICA Z NOWEJ REWII – „COME BACK”
10 lutego – wstęp wolny
Piotr Kubic – fotograf teatralny. Współpracuje m.in. z Teatrem Bagatela, Teatrem im. Juliusza Słowackiego i Teatrem BARAKAH (od 2012 roku). Jest laureatem wielu nagród za fotografię teatralną i nie tylko teatralną. Absolwent Krakowskiej Akademii Fotografii. Zajmuje się także fotoreportażem, pisaniem felietonów i opowiadań oraz tworzeniem grafik i filmów krótkometrażowych.
Nowa Rewia – „Come back”
12 lutego – Kup bilet: https://bilety.teatrbarakah.com/index.php/repertoire.html?id=354
Najlepsza polska NOWA REWIA!!!
Po premierze widzowie mówili, że pod względem owacji była to najgłośniejsza rewia w historii… mamy nadzieję, że każda kolejna będzie jeszcze głośniejsza. To wielce prawdopodobne, bo przed Wami wystąpią najlepsze drag queens w Polsce!
Reżyseria: Ana Nowicka
Scenografia: Monika Kufel
Choreografia: Caroline Kwiatuszewska
Obsada: Ka Katharsis, Filo, Amba Fatima, Vipera, Lady Brigitte, Mona Lizak
Data premiery: 26 czerwca 2021
Czas trwania: 120 minut (jedna przerwa)
W spektaklu użyte jest światło stroboskopowe.
UWAGA! Strefa LGBT | DEBATA V – „SZTUKA LGBT”
18 lutego – wstęp wolny
Jest do piąta debata z cyklu siedmiu, które odbywają się w ramach projektu UWAGA! Strefa LGBT. Tematy pozostałych to: sytuacja prawna osób LGBTIQ w Polsce; rodzice LGBTIQ, LGBTIQ na prowincji, LGBTIQ a kościół; drag queens; przeciwdziałanie homofobii.
Wstęp jest darmowy. Debata będzie też transmitowana w Internecie na profilu Teatru BARAKAH.
Teatr BARAKAH — Inni ludzie
19 lutego – Kup bilet: https://bilety.teatrbarakah.com/index.php/repertoire.html?id=355
20 lutego – Kup bilet: https://bilety.teatrbarakah.com/index.php/repertoire.html?id=356
Spektakl opowiada o romansie Kamila, 32-letniego dresiarza, marzącego o karierze muzyka hip-hop i Iwony, przeżywającej kryzys małżeński, przedstawicielki wielkomiejskiej klasy średniej. To pretekst do refleksji nad zanurzonym w pop kulturze, poetyckim i wulgarnym językiem, którym posługują się stworzone przez Masłowską postacie, uniemożliwiającym im nawiązanie autentycznych relacji.
Poszczególne języki pierwszo i drugoplanowych bohaterów tworzą wspólnie fascynującą, muzyczną fonosferę – aurę wielkiego miasta. Interesuje nas stworzona w ,,Innych ludziach” perspektywa, którą otworzyć można za pomocą następujących pytań: czy to my posługujemy się językiem, czy też język przejął kontrolę nad nami? Czy istnieje sfera niewerbalnego porozumienia i czy w jakikolwiek sposób może być ona uświadomiona i poddana refleksji? Na czym polega twórczość w dziedzinie języka?
Autor: Dorota Masłowska
Reżyseria: Maciej Gorczyński
Muzyka: Piotr Korzeniak oraz zespół Cukry w składzie: Karolina Głogowska, Lena Witkowska, Agnieszka Kocińska
Scenografia, kostiumy: Iwona Bandzarewicz
Video: Iwona Bandzarewicz, Maciej Gorczyński, Ana Nowicka, Monika Kufel, Agnieszka Kocińska, Piotr Mateusz Wach, Wiktor Kozak, Piotr Koźmiński
Choreografia: Piotr Mateusz Wach
Obsada: Agnieszka Kocińska , Monika Kufel, Ana Nowicka, Lena Witkowska, Piotr Korzeniak, Piotr Mateusz Wach, Paweł Wolsztyński
Data premiery: 10 lipca 2020
Czas trwania: 90 minut
Materiały prasowe: Teatr BARAKAH