Teatr to nasze wspólne dobro. Nie pozwala nam popadać w głupotę i stanowi niezwykły przciwświat dla świata realnego. Często bywa także do niego doskonałym komentarzem. I jak tu go nie kochać? Już jutro świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji Teatr KTO zaprasza do spędzenia czasu z kwintesencją wszystkiego tego, co w teatrze jest najważniejsze, czyli wybitnym aktorstwem, wielkimi tekstami i wspaniałą muzyką.
Na najbliższy set spektaklu „Uczycie nas, jak suknie się podnosi” (reż. Józef Opalski) m.in. na podstawie tekstów Bertolta Brechta i z muzyką Kurta Weilla Teatr KTO oferuje 2 bilety w cenie 1 (60 złotych). Spektakl będzie grany 5 i 6 kwietnia o godzinie 19:00
Rezerwacje biletów z oferty specjalnej dostępne tylko w kasie teatru (Zamoyskiego 50), pod numerem telefonu (+48 12 633 89 47) oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej (kasa@teatrkto.pl)
Zapraszamy do wspólnego obchodzenia tego wyjątkowego dnia w najlepszym z możliwych towarzystwie!
„Uczycie nas, jak suknie się podnosi”
na podstawie tekstów Bertolta Brechta, Rogera Fernaya i Waltera Mehringa, z muzyką Bertolta Brechta, Hannsa Eislera i Kurta Weilla
Zachwycająca podróż po doskonale wszystkim znanych songach duetu Bertolt Brecht i Kurt Weill. Napotkamy w niej mroczne, pełne szaleństwa i tęsknoty za utraconą miłością wspomnienia nieprzespanych nocy i nieodżałowanych strat; kobiety, które wracają z zaświatów, by odzyskać spokój oraz mężczyzn, którym władza nad światem i kobietami przysłoniła wszystko.
Na scenie zobaczymy pragnienia, żądzę i bunt w brawurowej interpretacji aktorek i aktorów krakowskich scen, z towarzyszeniem muzyki na żywo.
Odkryjemy emocje i kontrowersje w twórczości wielkich artystów XX wieku. Utwory takie jak: „Ballada o seksualnej powolności”, „Surabaya Johnny”, „Jenny, narzeczona pirata”, „Pieśń o Mandelay”, „Lamentacja o Mackiem Majchrze” – to więcej niż muzyka. To gwałtowne wyznanie miłości spełnionej albo – zniszczonej. Ale także manifest społeczny, w którym muzyka i słowa składają się na refleksję nad ludzką obłudą i niesprawiedliwością systemu. To w końcu odważna i wciąż poruszająca poezja Bertolta Brechta.
Scenariusz i reżyseria: Józef Opalski
Przekłady: Barbara Swinarska, Władysław Broniewski, Ryszard Krynicki, Józef Opalski, Robert Stiller, Witold Wirpsza, Paweł Zarychta
Scenografia i kostiumy: Aleksandra Reda
Kierownictwo muzyczne: Jacek Bylica
Przygotowanie wokalne: Justyna Motylska
Reżyseria światła: Katarzyna Smożewska
Reżyseria dźwięku: Michał Warmusz
Asystentka reżysera, producentka: Urszula Swałtek
W obsadzie:
Anna Bugajska / Iwona Konieczkowska
Sylwia Chludzińska / Karolina Kazoń
Anna Branny / Aleksandra Konior-Gapys
Bożena Zawiślak-Dolny
Krzysztof Cybulski / Franciszek Muła
Muzycy
Agnieszka Bugla-Bylica – skrzypce
Jacek Bylica – piano
Grzegorz Frankowski – kontrabas
Oleg Dyyak / Andrzej Włodarz – akordeon
Materiały prasowe: Teatr KTO