Teatr im. Juliusza Słowackiego zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Sztuka Myślenia pt. „My barbarzyńcy!” w piątek 26 lutego o godz. 19:00. Gośćmi spotkania będą Krzysztof Bielawski i Marek Migalski.
Obraz półnagiego, wytatuowanego mężczyzny w futrzanej czapie z rogami na amerykańskim Kapitolu obiegł świat i wstrząsnął wszystkimi, którzy wciąż wierzą w zachodnią praworządność oraz ład demokratyczny. Czy ten skandaliczny wybryk należy traktować tylko jako jednorazowy eksces? A może to zapowiedź barbarzyńskiej przyszłości, która nadchodzi, a może raczej już nadeszła (choć jeszcze nie potrafimy w to uwierzyć)?
Zapraszamy na rozmowę o współczesnych barbarzyńcach, którzy są pośród nas i których nosimy w sobie. Porozmawiamy o barbarzyńskiej, antydemokratycznej strukturze naszego mózgu, a także o tym, jak z wewnętrznym barbarzyństwem radzili sobie starożytni Grecy. A wszystko po to, by zapytać, czy nasza cywilizacja jest w stanie obronić się przed tym, co sama wytworzyła, czyli przed bezdusznym narcyzmem elit i mas niezdolnych do empatii, dialogu i krytycznego myślenia.
Goście → Krzysztof Bielawski i Marek Migalski
Koncepcja spotkania i prowadzenie → Piotr Augustyniak i Bartosz Szydłowski
Termin → 26.02.2021, godz. 19.00
Miejsce → scena MOS / Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Cena biletu: 20 zł (normalny) / 5 zł (ulgowy)
Zakup biletu: https://teatrwkrakowie.pl/Rezerwacja/OrderTickets.aspx?event_id=9199&typetran=0
Bilet na transmisję online na żywo: tylko 10 zł
Link do sprzedaży: https://ewejsciowki.pl/cala-polska/teatry/teatr-im-juliusza-slowackiego-w-krakowie,95/sztuka-myslenia-my-barbarzyncy–online,14321?eventId=192912
Sztuka Myślenia to cykliczne spotkania z czołowymi myślicielami, twórcami, naukowcami, krytykami – tymi, którzy komentują szeroko rozumianą rzeczywistość. Raz w miesiącu zaproszeni goście wraz z gospodarzami spotkań – prof. Piotrem Augustyniakiem i Bartkiem Szydłowskim – biorą udział w teatralnym performansie, a potem przyglądają się konkretnemu problemowi kultury współczesnej, dyskutują nad jego przyczynami, a potem wraz z publicznością szukają rozwiązania.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Materiały prasowe: Teatr im. Juliusza Słowackiego