26 października swoją premierę będzie miała książka Rafała A. Ziemkiewicza „Wielka Polska”.
Jeśli chcesz, by twój kraj rósł, potężniał, bogacił się i niósł bogactwo innym, pozwól po prostu działać ludziom, którzy chcą wzbogacić siebie samych, drą się pazurami do bogactwa i gotowi są gryźć trawę, żeby ze społecznych dołów wdrapać się na same szczyty.
I odwrotnie: jeśli chcesz kraj, który ci zagraża, wtrącić w bylejakość i nędzę, narzuć mu „wspólnotowe” dyrektywy, regulacje, tysiące tłumiących ludzką inicjatywę przepisów i instytucji i obiecaj, że „mogą jeść, co chcą, i chudnąć”, jeśli zamiast na własną pracę będą liczyć na subwencje i „fundusze” – na które, oczywiście, będą musieli zasłużyć posłuszeństwem.
Czas Unii Europejskiej w schumanowskim kształcie się skończył. Rozpoczęło się budowanie federacyjnego tworu, w którym Polska, otrzymawszy łatkę nacjonalistycznego, łamiącego prawo oszołoma została wyoutowana z grupy państw zasługujących na suwerenność.
Strach przed obniżeniem słupków sondażowych „zmusza” kolejnych rządzących do ślepego podporządkowywania się europejskiej władzy, nawet jeśli logika i trzeźwa analiza historycznej i bieżącej rzeczywistości wskazuje, gdzie powinniśmy ulokować swoje ambicje…
… w budowie Wielkiej Polski!
Myśleć o Polsce wielkiej, dumnej, ważnej, rozgrywającej w regionie i liczącej się w świecie, to jakiś kompletny odlot i dowód zupełnej utraty poczucia rzeczywistości. Wielu tak myśli.
Mylą się.
– Rafał A. Ziemkiewicz –
RAFAŁ A. ZIEMKIEWICZ
(ur. 1964), rodem ze wsi, żyje w mieście, inteligent w 2. Pokoleniu. Absolwent polonistyki UW, pisarz, publicysta i współpracownik mediów elektronicznych. Autor prawie 30 książek – powieści (m.in. Walc Stulecia, Ciało Obce, Żywina, Zgred), zbiorów opowiadań (Coś Mocniejszego), felietonów (Życie Seksualne Lemingów, A więc wojna) oraz esejów (Polactwo, Myśli Nowoczesnego Endeka, Jakie Piękne Samobójstwo, Złowrogi Cień Marszałka, Cham Niezbuntowany, Strollowana rewolucja).
Negatywnie ustosunkowany zarówno do tzw. III RP i jej postkolonialnych elit, jak i do „dobrej zmiany”, która okazała się tylko „mniejszym złem”. Obecnie w tygodniku Do Rzeczy i Telewizji Republika, na swojej stronie ziemkiewicz.info, i, póki się da, na kanale YouTube #ziemkiewicz, Twitterze, Faceboku i Instagramie.