Teatr Barakah serdecznie zaprasza wszystkich widzów. W drugiej połowie maja będzie można zobaczyć takie spektakle jak: „Dezerterzy” oraz „Psy ras drobnych”.
21 maja o 17:00
Dezerterzy
reżyseria, dramaturgia: Stanisław Chludziński
scenografia, kostiumy: Alicja Kolińska
aranżacja muzyczna: Krzysztof Cybulski
obsada: Marcin Piotrowiak, Krzysztof Cybulski, Filip Lipiecki, Kacper Kujawa, Denis Kudijenko / Mariusz Golec
Koprodukcja z Akademią Sztuk Teatralnych w Krakowie
Jakie jest prawidłowe podejście do wojny? Powinnyśmy udawać, że jej nie ma? Poświęcić się pomocy humanitarnej Rzucić wszystko, wziąć karabin i pędzić na front? Czy może wyjść na ulicę z transparentem „No War”, krzycząc donośnie o pokoju na świecie?
27 i 28 maja o 19:00
Psy ras drobnych
autor: Olga Hund
reżyseria: Adrianna Alksnin
muzyka: Filip Franczak
scenografia: Adrianna Alksnin
obsada: Kamila Janik, Karolina Kuklińska, Marianna Linde
Spektakl stanowi próbę demitologizacji doświadczenia choroby psychicznej w romantycznej, popkulturowej odsłonie. „Psy ras drobnych” to teatralny coming out i terapia grupowa w jednym. Świadectwo doświadczenia choroby, wyznanie dotyczące realiów hospitalizacji i wyzwanie rzucone widzowi.
19 maja o 21:00
Hang Out – koncert
Duet tworzący i grający na żywo rytmiczną, nowoczesną elektronikę wprowadzającą w delikatny trans. Handpan, metalowy instrument z głębokim brzmieniem oraz wyszukane dźwięki syntezatorów tworzą organiczne aranżacje i aurę. Chcemy ożywić wyobraźnię słuchaczy oraz dostarczyć niepowtarzalnych wrażeń, więc zapraszamy na małą muzyczną podróż.
20 maja o 19:00
Sublokator – koncert
Sublokator jest krakowskim zespołem grającym mieszankę rocka alternatywnego z elementami post punka, jazzu czy starego funka, wykonując utwory autorskie do wyrazistych tekstów w języku polskim, jak również okazjonalnie covery inspirujących go artystów, m. in. Toma Waitsa, Nicka Cave’a czy Franka Zappy.
27 maja o 21:00
Ola Budzyńska – koncert
Ola Budzyńska to wokalistka, multiinstrumentalistka i producentka. Jej muzyka oscyluje wokół szeroko pojętej elektroniki, którą łączy z analogowymi brzmieniami altówki i fortepianu. Jej styl można opisać jako art-pop z elementami electro-jazzu, a niekiedy też jako trip-hop. Elektroniczne brzmienie dopełnia jej głęboki i melancholijny wokal, a całość tworzy niepowtarzalny i oniryczny klimat.
Bilety dostępne w sprzedaży – https://bilety.teatrbarakah.
Materiały prasowe: Teatr BARAKAH
Zdjęcia: Piotr Kubic