Druga połowa lutego w Teatrze Praska 52 zapowiada się ekscytująco!
Na scenie będą gościć spektakle z repertuaru, które przeniosą widzów w świat pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, brawurowych ról i prawdziwego teatru w najlepszym wydaniu. To doskonała okazja, by na chwilę wyrwać się z codzienności i dać się porwać magii sceny, która nie boi się zaskakiwać.
Repertuar
20 lutego – Pocieszne Wykwintnisie, godz. 19:00
21 lutego – Napis, godz. 19:00
22 lutego – Napis, godz. 19:00
23 lutego – Narzeczony Mojej Żony, godz. 19:00
27 lutego – Łysa Śpiewaczka, godz. 19:00
28 lutego – Kosztowny Romans, godz. 19:00
Bilety na spektakle i więcej informacji: https://teatrpraska52.pl/repertuar-listopad
Pocieszne Wykwintisie

„Pocieszne Wykwintnisie” Moliera to ponad 300-letnia komedia, która wciąż nie traci na aktualności, bawiąc i wzbudzając refleksje nad społecznymi podziałami. Kasia i Magdusia to kuzynki z prowincji, które przyjeżdżają do Paryża, marząc o wielkiej miłości i zaistnieniu w stolicy. Okazuje się jednak, że ich wysokie wymagania stają się powodem wielu zabawnych perypetii. Odrzuceni przez nie zalotnicy postanawiają zemścić się i obnażyć fałszywą wytworność „dam”.
Molier w swoim charakterystycznym, błyskotliwym stylu kpi ze snobizmu, udawanego wyrafinowania oraz sztucznej finezji, a także z uprzedzeń klasowych. Choć sztuka ma ponad 300 lat, wciąż pozostaje aktualna, będąc lustrem dla współczesnych społeczeństw, w których nie brakuje podobnych podziałów.
Spektakl trwa 1 godzinę i 10 minut.
Obsada:
Aneta Gierat – Magdusia
Justyna Filipowicz – Kasia
Magdalena Chalewicz – Kasia
Agnieszka Pudło – Kasia
Zuzanna Gac – służąca Maryśka
Maria Kopiec – służąca Maryśka
Paweł Brandys – ojciec Gorgoni
Marek Wolny – ojciec Gorgoni
Jakub Reizer – Markiz De Mascarille
Daniel Piskorz – Wicehrabia De Jodelet
Jarek Rodzaj – Wicehrabia De Jodelet
Jakub Wierzejski – Du Croisy
Andrzej Skowron – La Grange
Patryk Brzoza – La Grange
Reżyseria: Jan Korwin-Kochanowski
Napis

„Napis” to komedia francuska autorstwa Géralda Sibleyrasa, która zabiera widzów w świat paryskiej kamienicy, pełnej pozornie postępowych i tolerancyjnych mieszkańców. Gdy Państwo Lebrun, nowi lokatorzy, odkrywają w windzie wulgarny napis, zaczynają się zastanawiać, kto mógł im sprawić taką przykrość. Czy zdążyli już kogoś obrazić po dwóch tygodniach od przeprowadzki? A może ich sąsiedzi wcale nie są tacy postępowi, jak się wydaje? Pan Lebrun postanawia zorganizować kolację powitalną, by rozwiązać zagadkę. Okazuje się jednak, że nie tylko on ma zamiar wyjaśnić sytuację. Każdy z sąsiadów ma swoje pytania, sugestie dotyczące stylu życia i nieproszoną chęć udzielenia porad. Atmosfera szybko staje się napięta.
Kto okaże się winny w tej komediowej konfrontacji? I czy Paryż faktycznie jest miastem postępu, tolerancji i mody, jak wszyscy mówią?
Obsada:
Aneta Gierat – Pani Lebrun
Sylwia Chludzińska – Pani Bouvier
Elżbieta Mielnik – Pani Cholley
Jakub Reizer – Pan Cholley
Paweł Brandys / Mateusz Dewera – Pan Lebrun
Daniel Piskorz – Pan Bouvier
Reżyseria: Jan Korwin-Kochanowski
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Spektakl trwa 1 godzinę i 20 minut.
Narzeczony Mojej Żony

„Narzeczony mojej żony” to najnowsza komedia Jana Jakuba Należytego. Jadwiga i Zygmunt to małżeństwo, które po latach nieudanego związku przestało już dbać o siebie nawzajem. Sfrustrowana żona i niezadowolony mąż żyją obok siebie, nie okazując czułości, ani szacunku. Jednak niespodziewana wizyta byłego partnera Jadwigi wprowadza zamieszanie i diametralnie zmienia rzeczywistość małżonków.
Komedia autorstwa Należytego, znanego z takich hitów jak „Trzy razy łóżko” czy „Andropauza”, wciąga widza błyskotliwymi dialogami i niespodziewanymi zwrotami akcji. To prawdziwa uczta komediowa!
Obsada:
Jadwiga – Ewa Romaniak
Jadzia, córka Jadwigi i Zygmunta – Anna Krok / Julia Arendowska
Zygmunt, mąż Jadwigi – Jan Jakub Należyty / Jacek Joniec
Eustachy, gość – Jan Mancewicz
Scenariusz: Jan Jakub Należyty
Reżyseria: Jan Jakub Należyty
Spektakl trwa 1 godzinę i 20 minut.
Łysa Śpiewaczka

„Łysa śpiewaczka” Eugène’a Ionesco to sztuka, która wbrew tytułowi nie opowiada o piosenkarce z problemem łysienia. Tak naprawdę nie wiemy o niej nic, poza tym, że „wciąż tak samo się czesze”. To pierwsza sztuka Ionesco, która zainspirowana podręcznikiem do nauki języka angielskiego, staje się refleksją nad relacjami międzyludzkimi. W świecie przedstawionym przez autora nie istnieje racjonalność, czasoprzestrzeń, a dialogi są puste, pełne nonsensu.
W tej sztuce komunikacja wypełnia całą przestrzeń, ale de facto nie mówi się o niczym istotnym – co wciąż pozostaje aktualne w naszej rzeczywistości. „Łysa śpiewaczka” to pełen absurdu spektakl, który wprowadza widza w świat, gdzie słowa tracą sens.
Czas trwania: 1 godzina 15 minut.
Reżyseria: Jan Korwin-Kochanowski
Obsada:
Sylwia Chludzińska / Natalia Pietrasz
Jakub Wierzejski
Aneta Gierat
Jakub Reizer
Katarzyna Gawenda / Maria Kopiec
Daniel Piskorz
Kosztowny Romans

„Kosztowny romans” – Komedia dla raczej dorosłych, autorstwa Jana Brzechwy i Mariana Hemara, przenosi nas do lat trzydziestych XX wieku, pełnych szampana, oszałamiających kreacji, eleganckich dżentelmenów i szalonych nocy wypełnionych muzyką, tańcem i śpiewem. W tym klimacie toczą się gorące romanse i konflikty, a „Pąsowa suknia” i „Kosztowny romans” Jana Brzechwy oraz „Niedokończona symfonia” Mariana Hemara łączą trzy jednoaktówki pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Spektakl to połączenie muzycznego repertuaru z lat trzydziestych z historią trzech par, które celebrują życie i wolność w pełnym stylu.
Reżyseria: Jan Korwin-Kochanowski
Obsada:
Aneta Gierat
Sylwia Chludzińska
Justyna Filipowicz / Agnieszka Pudło
Paweł Brandys / Marek Wolny
Daniel Piskorz / Jakub Wierzejski
Czas trwania: 1 godzina 10 minut.